Notowania

ue
12.12.2018 20:30

Unijny szczyt startuje w czwartek. Tematem m.in. brexit

W czwartek unijni przywódcy spotkają się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, by przedyskutować przygotowania do brexitu - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
Unijny szczyt potrwa dwa dni

Przywódcy unijnych państw mają następnie przedyskutować jeszcze tę kwestię we własnym gronie, już bez udziału brytyjskiej premier.

"W środę Tusk opublikował list, który wysłał do przywódców przed zbliżającym się spotkaniem. Jak podkreślił, rozpoczyna swój list od kwestii brexitu, biorąc pod uwagę powagę sytuacji w Wielkiej Brytanii" - podaje PAP.

Zobacz też: Rząd przygotowuje przedsiębiorców na brexit

O unijnym spotkaniu, którego tematem będzie brexit, Donald Tusk informował już 10 grudnia. Jak wyjaśnił, tematem nie będzie renegocjacja umowy ws. brexitu, wyraził natomiast gotowość do rozmów o ułatwieniu tego procesu. Na szczycie ma też być poruszona kwestia gotowości na tzw. twardy brexit.

Podczas zaplanowanego na czwartek i piątek szczytu unijni przywódcy mają też zająć się m.in. tematem przyszłej perspektywy finansowej UE (na lata 2021-2027), reformy strefy euro i sytuacji na Morzu Azowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ue, szczyt ue, brexit, wielka brytania, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2018

Lechu brechuTyle warta Unia co Tusk

12-12-2018

NinaPiesek z Kaszub napuścił pieska holenderskiego, żeby zaszczekał na Polskę...

12-12-2018

bolekna czyj rozkaz bo on sam to sobie omoże

Rozwiń komentarze (15)