Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK karze duży sklep internetowy. Dlaczego?

0
Podziel się:

Urząd zakwestionował reklamę informującą o darmowej dostawie zamówionego towaru. Nałożył bardzo duża karę.

UOKiK karze duży sklep internetowy. Dlaczego?
(iStock)

Darmowa dostawa jeszcze tylko przez 72h - to przykład hasła zachęcającego do zakupów w sklepie electro.pl. W rzeczywistości, darmowa dostawa obowiązywała przez miesiąc. Prezes UOKiK uznał, że spółka Terg - właściciel witryny electro.pl - wprowadziła w błąd.

Postępowanie przeciwko właścicielowi sklepu internetowego electro.pl, spółce Terg, zostało wszczęte w lipcu. Urząd zakwestionował reklamę informującą o darmowej dostawie zamówionego towaru.

Promocja miała obowiązywać jedynie przez ograniczony, krótki czas, np: 48 godzin. W związku z tym, konsument mógł odnieść wrażenie, że taka korzystna oferta może się nie powtórzyć i mógł natychmiast podjąć decyzję o zakupie produktów.

Tymczasem, nie była to wyjątkowa okazja dla klienta, dlatego, że po zakończeniu jednej promocji natychmiast rozpoczynała się kolejna, w sumie darmowa dostawa obowiązywała przez ponad miesiąc.

Zdaniem UOKiK, electro.pl powinno rzetelnie informować klientów o rzeczywistym czasie trwania promocji, wówczas mieliby więcej czasu na podjęcie decyzji o zakupie.

Spółka zaniechała stosowania kwestionowanego hasła w grudniu 2013 roku. Jednak ze względu na naruszenie podstawowego prawa konsumentów – do rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji - została na nią nałożona kara 349 088 zł. Decyzja nie jest ostateczna, spółka odwołała się do sądu.

Konsumenci, którzy zostali wprowadzeni w błąd powinni szukać pomocy, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 007 707, pisząc na adres porady@dlakonsumentow.pl lub kontaktując się z jednym z miejskich/powiatowych rzeczników konsumentów.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK dał zielone światło PKO BP na przejęcie jednego ze SKOK-ów Transakcja ma polegać na objęciu przez bank wyłącznej kontroli nad SKOK im. Kopernika, co w praktyce oznacza przejęcie wszystkich praw i obowiązków.
PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie... PKO BP wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad SKOK im. Mikołaja Kopernika - poinformował UOKiK w komunikacie opublikowanym we wtorek na swojej stronie internetowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)