Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Upadłość konsumencka coraz popularniejsza. To półrocze było rekordowe

3259 osób ogłosiło od stycznia do końca czerwca tego roku upadłość konsumencką. W przyszłości może być ich jeszcze więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NoHoDamon/CC BY-NC-ND 2.0/flickr)
Coraz więcej osób decyduje się na ogłoszenie niewypłacalności.

O upadłościach osób fizycznych w Polsce pisze "Puls Biznesu". Jak czytamy, jest bardzo prawdopodobne, że do końca roku przybędzie drugie tyle upadłości. Tak uważa Jarosław Nowrotek, prezes Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, który zebrał dane.

Jeśli tak się stanie, w tym roku przybędzie w sumie ponad 6,5 tys., co oznaczać będzie rekord.

Zobacz też: Polacy coraz częściej bankrutują. W większości przez kredyty

Zdaniem Nowrotka upadłości jest jednak nadal za mało. Ich liczba powinna wzrosnąć do około 10 tys. rocznie, bo około dwa miliony osób w Polsce ma poważne problemy ze spłatą zobowiązań.

Jak wynika z danych COIG, jak na razie więcej w tym roku zbankrutowało kobiet (1814) niż mężczyzn (1445). Średnia wieku upadającego konsumenta to 51 lat. Najwięcej bankrutów było w województwie mazowieckim (678), na drugim miejscu jest województwo śląskie (409), a na trzecim - małopolskie (252).

Chyba najbardziej znaną osobą, która w pierwszym półroczu została bankrutem, jest były frontman zespołu "Ich Troje" Michał Wiśniewski. Sąd przychylił się do argumentacji jego reprezentantów, że stracił pieniądze nie przez hulaszczy tryb życia. Duże znaczenie bowiem działalność osób trzecich, które miały wpływ na zarządzanie majątkiem Wiśniewskiego i mogły działać na jego niekorzyść - tłumaczyła w maju Wirtualnej Polsce kancelaria, która zajmowała się tą sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: upadłość konsumencka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

Jak dobrze żyć na cudzy rachunek.Dlaczego tyle kobiet? Robisz dzieci z byle kim i byle jak, dostajesz od miasta mieszkanie, nie płacisz, bierzesz kredyty na pierdoły, rzucasz pracę, … Czytaj całość

10-07-2018

zxNo przecież zachód nam zazdrości wzrostu gospodarczego, nie rozumiem skąd te upadłości? z bogactwa? Proszę o odpowiedź. Naiwny widz TVP 1.

10-07-2018

alapo nie mają co przy PIS kraść do pracy lenie w końcu dowiecie się jak normalnie rączkami zarobić na chleb

Rozwiń komentarze (8)