Notowania

UPC przejmuje Multimedia Polska. Transakcja pod koniec roku

UPC, największy operator sieci kablowych w Polsce, spodziewa się sfinalizować przejęcie spółki Multimedia Polska pod koniec 2017 r. - wynika z raportu amerykańskiego właściciela UPC, spółki Liberty Global.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0))

"W październiku ogłosiliśmy przejęcie Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora telewizji kablowej w Polsce, i oczekujemy, że transakcja, której zamknięcia spodziewamy się pod koniec 2017 r., umocni naszą pozycję lidera rynkowego" - napisano w raporcie.

W październiku 2016 r. akcjonariusze spółki Multimedia Polska podpisali przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. akcji firmy na rzecz UPC Polska. Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży akcji nastąpi pod warunkiem wydania przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody. W styczniu UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC kontroli nad spółką Multimedia Polska.

Transakcję wyceniono na 3 mld zł, jednak ostateczna cena uzależniona ma być od poziomu podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych biznesu telekomunikacyjnego na dzień zamknięcia transakcji. Transakcja nie obejmuje sprzedaży biznesu usług spoza działalności telekomunikacyjnej grupy, tj. energii, gazu i ubezpieczeń.

UPC Polska to największy operator sieci kablowych w Polsce, którego sieci obejmują 3,1 mln gospodarstw domowych w Polsce. Multimedia Polska jest trzecim największym operatorem kablowym w Polsce, a jego sieci obejmują 1,6 mln gospodarstw domowych. Oferuje m.in. telewizję cyfrową z wideo na żądanie (VoD), szerokopasmowy internet stacjonarny i mobilny, usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, produkty ubezpieczeniowe, usługi energetyczne (obecnie energię elektryczną, a wkrótce również gaz).

Zysk firmy za 2015 r. wyniósł 86,2 mln zł, a za dziewięć miesięcy 2016 r. wyniósł 21,9 mln zł. W ostatnich trzech latach wartość inwestycji Grupy Multimedia Polska wyniosła ok. 650 mln zł.

Tagi: upc, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-02-2017

ivoJestem użytkownikiem MultiMedia i to już jest totalne bagno, rządzi u nich prawo dżungli do klienta, o UPC naczytałem się dosyć dużo i jest to jeszcze … Czytaj całość

16-02-2017

MickUPC to fackowa firma. Musiałem się przeprowadzić, nie mogli mnie podłączyć w nowym miejscu więc dogadaliśmy się na rozwiązanie umowy bez obciążeń a … Czytaj całość

17-02-2017

ana1000A co na to UOKiK ? Przecież wielki będzie dyktował ceny wg własnego widzimisię

Rozwiń komentarze (22)