Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

UPC przejmuje Multimedia Polska. Transakcja pod koniec roku

22
Podziel się:

UPC, największy operator sieci kablowych w Polsce, spodziewa się sfinalizować przejęcie spółki Multimedia Polska pod koniec 2017 r. - wynika z raportu amerykańskiego właściciela UPC, spółki Liberty Global.

UPC przejmuje Multimedia Polska. Transakcja pod koniec roku
(flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0))

"W październiku ogłosiliśmy przejęcie Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora telewizji kablowej w Polsce, i oczekujemy, że transakcja, której zamknięcia spodziewamy się pod koniec 2017 r., umocni naszą pozycję lidera rynkowego" - napisano w raporcie.

W październiku 2016 r. akcjonariusze spółki Multimedia Polska podpisali przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. akcji firmy na rzecz UPC Polska. Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży akcji nastąpi pod warunkiem wydania przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody. W styczniu UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC kontroli nad spółką Multimedia Polska.

Transakcję wyceniono na 3 mld zł, jednak ostateczna cena uzależniona ma być od poziomu podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych biznesu telekomunikacyjnego na dzień zamknięcia transakcji. Transakcja nie obejmuje sprzedaży biznesu usług spoza działalności telekomunikacyjnej grupy, tj. energii, gazu i ubezpieczeń.

UPC Polska to największy operator sieci kablowych w Polsce, którego sieci obejmują 3,1 mln gospodarstw domowych w Polsce. Multimedia Polska jest trzecim największym operatorem kablowym w Polsce, a jego sieci obejmują 1,6 mln gospodarstw domowych. Oferuje m.in. telewizję cyfrową z wideo na żądanie (VoD), szerokopasmowy internet stacjonarny i mobilny, usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, produkty ubezpieczeniowe, usługi energetyczne (obecnie energię elektryczną, a wkrótce również gaz).

Zysk firmy za 2015 r. wyniósł 86,2 mln zł, a za dziewięć miesięcy 2016 r. wyniósł 21,9 mln zł. W ostatnich trzech latach wartość inwestycji Grupy Multimedia Polska wyniosła ok. 650 mln zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
andrzej z gdy...
6 lat temu
spośród operatorów : Multimedia, UPs,Netia...polecam Polsat Cyfrowy. Najlepsza relacja jakości/oferty do ceny. Nigdy więcej MM. Oszuści i naciągacze. Klient jest tam traktowany jak śmieć.
xxxl
6 lat temu
dlaczego nie informuje się abonenta o tym. Jaka oferta programowa będzie obowiązywać i jakie warunki cenowe . milczenie i brak informacji kiedy nastąpi faktycznie przejęcie abonentów na jakich warunkach odpowiedzi brak .
res
6 lat temu
jest wolny rynek skoro się komuś nie podoba to po wygaśnieciu umowy może zmienić operatora ,czemu to oburzenie??????Francuzi przejmują opla bo takie są prawa rynku ,ale jak widać ludzie pierwszego sortu nie są w stanie tego pojąć ...........dziwną rzeczą jest to że pis uwłaszczył się na tv publicznej zrobił z niej tubę propagandową swojej partii i każe sobie jeszcze za to płacić,to jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Y
6 lat temu
Kiedyś były 2 kanały... I byliśmy szczęśliwsi :) Naprawdę :) Po co Wam te wszystkie płatne kanały?.... :)
lei
6 lat temu
Gdzie jest uokik,przeciez to juz ponad polowa rynku bedzie w rekach upc .
...
Następna strona