Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ursus chce sprzedawać i montować swoje produkty w Senegalu

6
Podziel się:

Możliwości sprzedaży ciągników w Senegalu dotyczyła piątkowa rozmowa prezesa spółki Ursus Karola Zarajczyka z przebywającym z wizytą w Polsce prezydentem Senegalu Macky Sallem.

Ursus chce sprzedawać i montować swoje produkty w Senegalu
(Ursus S.A.)

- Rozmowa dotyczyła możliwości otwarcia montowni i sprzedaży ciągników na terenie Senegalu - powiedział rzecznik prasowy Ursusa Mariusz Lewandowski. Podkreślił, że jest za wcześnie na konkretne ustalenia.

Podkreślił, że Senegal to bardzo ważny kraj w kontekście możliwości rozwoju sprzedaży wyrobów Ursusa na rynki afrykańskie. - To w większości kraj rolniczy i w tej gałęzi gospodarki zatrudnienie znajduje ok. 70 proc. społeczeństwa. Dlatego tak ważny jest aspekt mechanizacji rolnictwa i jej wpływu na stabilny wzrost wydajności produkcji rolnej - zaznaczył Lewandowski.

Dodał, że spółka Ursus ma już doświadczenie w dziedzinie transferu technologii oraz budowy montowni dzięki zawartym wcześniej i w dużej mierze zrealizowanym kontraktom na rynkach Afryki.

Ursus zawarł dotychczas kontrakty z kontrahentami z Etiopii na łączną kwotę 120,7 mln dolarów, które dotyczyły m.in. dostawy ponad 3 tys. ciągników, kilkuset przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz uruchomienia w tym kraju montowni. Z kolei firma The National Service Corporation Sole z Tanzanii kupiła od Ursusa 2,4 tys. ciągników za kwotę 55 mln dolarów.

Prezes Ursusa Karol Zarajczyk we wrześniu w wywiadzie dla PAP podkreślał, że firma stawia "przede wszystkim na Afrykę", jako perspektywiczny kierunek rozwoju dla Ursusa. - To są duże projekty, które powodują, że środki, dzięki którym tam funkcjonujemy, reinwestujemy w rozwój - mówił Zarajczyk.

Ursus to spółka z wyłącznie polskim kapitałem. Produkuje ciągniki i maszyny rolnicze, a zamierza również autobusy i samochody elektryczne. Posiada obecnie trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największą w Lublinie.

Swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Słowenii, Chorwacji oraz na rynkach skandynawskich i wschodnich. Z 1,5 mln ciągników pracujących na polskich polach, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus.

Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Senegalu Macky Sall zwiedził w piątek również historyczne budynki Stoczni Gdańskiej. W czwartek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i premier Beatą Szydło. Sall i Duda otworzyli Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski informował, że wizyta prezydenta Senegalu wpisuje się w kampanię na rzecz kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
wlkp.
6 lat temu
Witam, poprzedni komentarz się nie ukazał więc pytam ponownie. Czy Polska udziela kredytów Senegalowi i innym państwom afrykańskim na zakup tych ciągników? Może ktoś coś wie na ten temat.
Adam1960
6 lat temu
... z jednej strony to dobrze ..., a z drugiej świadczy to dosyć kiepsko i jakości i zaawansowaniu technicznym wyrobów z URSUSA ... !!!
ELŻBIETA FRAN...
6 lat temu
[QUOTE] Możliwości sprzedaży ciągników w Senegalu [/QUOTE] STATUS QVO!!
uwaga na żabo...
6 lat temu
zadna polska inwestycja we francuskojęzycznych państwach Afryki nie wypali, tam na wszystkim siedzą Francuzi, nawet stworzyli im walutę frank CFA , żabojady mają tam takie wpływy ze potrafia nawet obalic rząd (np. Abidjan, Cote d'Ivoire) a po aferze Caracali sentyment do PL jest negatywny i wkrótce Ursus będzie sabotowany... nie dotyczy to afrykańskich państw anglojęzycznych i to tam można próbować ekspansji, a jesli się uda to ją rozwijać, ale - powtarzam - nie tam, gdzie siedzą Francuzi...
Heh
6 lat temu
Wyprowadzają produkcję z kraju - bo tutaj cena pracownika jest kosmiczna. Nie da się sprzedawać do Senegalu produkcji z Polski, bo ZUS zje zyski. Trzeba przenieść produkcję do kraju docelowego sprzedaży, żeby można było parę dolarów zarobić dla firmy. Jakby ZUS nie zabierał tyle to produkcja byłaby w Polsce i tylko za transport gotowego produktu by się płaciło. A tak będą ludki nasze nudzić się na 500+ i żyć z podatków firm, które ledwo zipią.