Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urs
05.02.2016 16:27

Ursus dostał pierwsze pieniądze za ciągniki dla Etiopii

Ursus otrzymał płatność za dostawę pierwszej partii ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej dla Ethiopian Sugar Corporation.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Ursus otrzymał płatność za dostawę pierwszej partii ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej dla Ethiopian Sugar Corporation, wynoszącą 25,54 mln zł (6,55 mln dolarów), podała spółka.

- Ursus S.A. realizuje umowę handlową z Ethiopian Sugar Corporation zgodnie z zawartym w niej harmonogramem - napisano też w komunikacie.

Wszystkie płatności w ramach kontraktu z Ethiopian Sugar Corporation są dokonywane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na podstawie umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej, przypomniano.

W listopadzie ub.r. Ursus informował, że zakończył wysyłkę 30 ciągników i 130 przyczep wchodzących w skład pierwszej partii przedmiotu umowy z Ethiopian Sugar Corporation.

O tym, jak ważna była pierwsza płatność dla inwestorów giełdowych i jak niepewni byli kontraktu z afrykańskim państwem, świadczy fakt, że akcje Ursusa po tej informacji wzrosły o 3,5 proc., przy drugich najwyższych obrotach w tym roku.

Notowania tygodniowe akcji Ursusa

Pod koniec sierpnia ub.r. Ursus podpisał z The Federal Democratic Republic of Ethiopia Sugar Corporation (Ethiopian Sugar Corporation) umowę na sprzedaż ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej o wartości 30,67 mln USD. Na jej podstawie ma dostarczyć odbiorcy 174 ciągniki oraz 390 przyczep.

Tagi: urs, ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz