Notowania

nino o biznesie
06.11.2018 10:04

Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

Prawie 200 mln przychodu w tym roku, prawie 100 pojazdów elektrycznych dostarczonych w tym półroczu – tym prezes Ursusa może się pochwalić. Ursus Bus ma się ciałkiem dobrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Sprzedaż traktorów ciągnie Ursusa w dół. Legendarna, polska marka musi szukać nowych sposobów na zarabianie. - Podstawowa działalność firmy - ciągniki rolnicze - bardzo kuleje. Przyszłość to autobusy wodorowe - uważa Karol Zarajczyk, prezes firmy. Taki pojazd Ursus stworzył jako jedna z pierwszych firm w Europie i pierwsza w Polsce.

Firma o zasięgu globalnym, która produkuje elektryczne autobusy i pojazdy dostawcze – to marzenia Karola Zarajczyka, związane z firmą Ursus Bus, której jest prezesem.

Niestety podstawowa działalność firmy – ciągniki rolnicze – bardzo kuleje. - Urzędnicy blokują dopłaty dla rolników, stąd obecne problemy – mówi Zarajczyk w programie „Nino o biznesie”.

Prawie 200 mln przychodu w tym roku, prawie 100 pojazdów elektrycznych dostarczonych w tym półroczu – tym prezes Ursusa może się pochwalić. Ursus Bus, czyli firma produkująca autobusy i pojazdy elektryczne (w tym trolejbusy) ma się ciałkiem dobrze. - To co się dzieje na rynku światowym, budzi optymizm – mówi Zarajczyk. Podobnie jak przewidywania dotyczące możliwości autobusów wodorowych, a taki pojazd Ursus stworzył jako jedna z pierwszych firm w Europie i pierwsza w Polsce.

Jednak podstawowa działalność firmy ciągnie ją w dół, co prezes tłumaczy zablokowaniem dopłat. Rolnicy nie mają pieniędzy na rozwijanie działalności, przechowywanie plonów czy właśnie zakup ciągników – tłumaczy Zarajczyk.

Tagi: nino o biznesie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

obserwatorte autobusy z napędem wodorowym to tak jak milion samochodów elektrycznych, które już wyprodukował nasz kłamczuszek Mateuszek. Do końca kadencji … Czytaj całość

06-11-2018

Iksoj prezio prezio jak się pływać nie umie, to się mówi że woda za sucha a jak unia dopłaty zlikwiduje to co ? trzeba będzie firmę zamknąć ?

06-11-2018

małorolnyA dlaczego "managiery" Ursusa nie pomyślą o systemie produkcji biopaliwa dla małego i dużego gospodarstwa tak aby napędzać swoje maszyny w tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)