Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

14
Podziel się:

Prawie 200 mln przychodu w tym roku, prawie 100 pojazdów elektrycznych dostarczonych w tym półroczu – tym prezes Ursusa może się pochwalić. Ursus Bus ma się ciałkiem dobrze.

Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.
bEBYoJvV

Sprzedaż traktorów ciągnie Ursusa w dół. Legendarna, polska marka musi szukać nowych sposobów na zarabianie. - Podstawowa działalność firmy - ciągniki rolnicze - bardzo kuleje. Przyszłość to autobusy wodorowe - uważa Karol Zarajczyk, prezes firmy. Taki pojazd Ursus stworzył jako jedna z pierwszych firm w Europie i pierwsza w Polsce.

Firma o zasięgu globalnym, która produkuje elektryczne autobusy i pojazdy dostawcze – to marzenia Karola Zarajczyka, związane z firmą Ursus Bus, której jest prezesem.

bEBYoJvX

Niestety podstawowa działalność firmy – ciągniki rolnicze – bardzo kuleje. - Urzędnicy blokują dopłaty dla rolników, stąd obecne problemy – mówi Zarajczyk w programie „Nino o biznesie”.

Prawie 200 mln przychodu w tym roku, prawie 100 pojazdów elektrycznych dostarczonych w tym półroczu – tym prezes Ursusa może się pochwalić. Ursus Bus, czyli firma produkująca autobusy i pojazdy elektryczne (w tym trolejbusy) ma się ciałkiem dobrze. - To co się dzieje na rynku światowym, budzi optymizm – mówi Zarajczyk. Podobnie jak przewidywania dotyczące możliwości autobusów wodorowych, a taki pojazd Ursus stworzył jako jedna z pierwszych firm w Europie i pierwsza w Polsce.

Jednak podstawowa działalność firmy ciągnie ją w dół, co prezes tłumaczy zablokowaniem dopłat. Rolnicy nie mają pieniędzy na rozwijanie działalności, przechowywanie plonów czy właśnie zakup ciągników – tłumaczy Zarajczyk.

bEBYoJwy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(14)
K z PoloniaNe...
3 lata temu
Ursus powinien wejść na rynek małych ciągników dla średnich działek wokół domów jednorodzinnych. W USA to wielki rynek. Takie male traktorki, w większości do koszenia trawy, można kupić w każdym mieście i miasteczku.
el
3 lata temu
Czy wywiad przeprowadza Ukrainka?
M665
3 lata temu
Jakoś pomysły Pana prezesa nie przekładają się na kurs akcji Ursusa.
bEBYoJwz
MaciejM
3 lata temu
Facet kombinuje jak tu nadrobić straty to banda leszczy bagiennych jedzie po nim ile wlezie. Tutaj może każdy "Janusz" po prezesie pojechać a w realu pewnie do Pana Prezesa na rozmowę możecie zapisać się na rok 3000. Uwielbiam jak banda nieudaczników jedzie po ludziach którzy coś starają się robić.
Kowboy 81
3 lata temu
Jeżeli będziecie tak samo oszukiwać na autobusach jak i na traktorach to daleko nie znajdziecie Jestem niestety posiadaczem nowego ursusa 392 jedna wielka porażka Zapytacie dlaczego kupiłem Dizajn ma całkiem przyzwoity I tylko to To co mi powiedzieli na reklamacji przerosło wszystkie wyobrażenia A kasę dostali niezłą