Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus pomoże mechanizować rolnictwo w Senegalu?

23
Podziel się

Prezes producenta ciągników i maszyn rolniczych Karol Zarajczyk powiedział, że pokłada duże nadzieje w wizycie prezydenta Senegalu.

Ursus pomoże mechanizować rolnictwo w Senegalu?
(WP/money.pl)
bErrtUpx

Piątek to drugi dzień wizyty w Polsce prezydenta Senegalu Macky'ego Salla. Przywódca afrykańskiego kraju uda się do Gdańska. Jednak jak dowiedziała się IAR, rano przed senegalską delegacją zaprezentuje się Ursus S.A., który podpisał już wiele kontraktów z afrykańskimi państwami.

Prezes producenta ciągników i maszyn rolniczych Karol Zarajczyk powiedział, że pokłada duże nadzieje w wizycie prezydenta Senegalu. - Mamy oficjalną audiencję z samego rana, prezentującą nasz pomysł na biznes. To nie tylko sprzedaż traktorów, ale wszystko co jest wartością dodaną do stworzenia montowni, czyli miejsca pracy, transfer know-how, współpraca obustronna, otwieranie bram dla kolejnych polskich firm w dziedzinie rolnictwa - powiedział prezes Ursus S.A., dodając, że dużą szansą dla spółki jest fakt, iż Senegal dopiero rozpoczyna mechanizację rolnictwa.

Karol Zarajczyk stwierdził, że choć senegalski rynek ma potencjał na około kilka tysięcy ciągników rocznie, to jest to przede wszystkim przyczółek do ekspansji w innych państw. Prezes Ursusa podkreśla, że istotnym elementem inwestycji jest fakt, iż Senegal jest państwem stabilnym politycznie. - Jeśli wszystko się ułoży tak jak powinno, to myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat jesteśmy w stanie zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych w rozwój sprzedaży Ursusa - powiedział prezes Zarajczyk.

bErrtUpz

W czwartek prezydent Macky Sall podkreślał, że Senegal ma "ogromne priorytety" w dziedzinie modernizacji rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. - Sektor taki jak przemysł - tutaj Polska ma potwierdzone doświadczenie i jak najbardziej może uczestniczyć poprzez eksploatację i przetwórstwo fosforytów na miejscu - mówił prezydent Senegalu. Już teraz Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA ma własne złoża surowców w Senegalu.

W Gdańsku prezydent Senegalu odwiedzi między innymi historyczne budynki Stoczni Gdańskiej. - Gdańsk to także biznes na Wybrzeżu, bo także wiadomo, że ten przemysł, który wiąże się z morzem jest istotny w naszej współpracy - mówił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

bErrtUqa
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(23)
pl
5 lata temu
nowoczesne ciągniki klima radio i bog wie co jeszcze kto to dotuje ue oczywiscie
eR
5 lata temu
Byłem na pokazie tych ciągników , całość prezentuje się nawet nieźle . Uważam , że gdyby nie ceny to podbiły by i polski rynek nie tylko Afryke . Ale model c 380 lub 382 za około 130.000 brutto to dużo za dużo ( tam nie ma co tyle kosztować ) . Powinny kosztować 90.000 wtedy może byłoby stać na nie polskich rolników. Poza tym Ursus to w linii prostej Turecki Hatta i daleko mu do dawnej renomy i jakości ursusa.
Stykmen
5 lata temu
Ludziom z PO nie udało się wykończyć całkowicie ursusa tak jak w przypadku FSO!
bErrtUqb
Mag Ister
5 lata temu
Ten prezydent to przyjaciel dra Endrju?
pl
5 lata temu
PRAWO U R S U S tak trzymać !!!!!! i wszystkiego najlepszego dla firmy , początki są zawsze trudne ....... i proszę przestać p......... ć głupoty. Poczytajcie o prezesie - Karol Zarajczyk - takich nam potrzeba
...
Następna strona