Notowania

Milion złotych miesięcznie na dezubekizację. Specjalna sekcja da pracę 121 osobom

Będą pieniądze na nowe etaty i sędziów, ich asystentów i urzędników z warszawskiego Sądu Okręgowego. To on będzie rozpatrywał odwołania funkcjonariuszy objętych ustawą dezubekizacyjną. Ma kosztować podatników milion złotych miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, był przeciwny rozbudowywaniu struktur sądowych w związku z ustawą. Już nie jest

Informację o dofinansowaniu przez rząd powstania sekcji do spraw odwołań od decyzji dezubekizacyjnych potwierdziło "Rzeczpospolitej" Ministerstwo Sprawiedliwości.

- W projekcie budżetu państwa na przyszły rok zostały zaplanowane wydatki na utworzenie od 1 stycznia 2018 roku 30 etatów sędziowskich, 15 etatów asystenckich i 74 etatów urzędniczych - informuje dziennik Jerzy Kubrak z biura komunikacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby

Gazeta, która oblicza koszt zmian na około miliona złotych miesięcznie, przypomina, że jeszcze dwa miesiące temu rozbudowywaniu struktur sądowych w związku z ustawą przeciwny był minister Zbigniew Ziobro. Powstał wtedy pomysł, by takie sprawy trafiały do sądów w miejscowościach, gdzie mieszkają funkcjonariusze. Jednak resort sprawiedliwości się z niego wycofał. W związku z tym jedynym sądem, który będzie rozpatrywał odwołania funkcjonariuszy będzie Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sąd szacuje, że będzie musiał rozpatrzyć 40 - 60 tysięcy spraw, w tym świadczenia dla rodzin, np. spadkobierców zamarłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Ustawą dezubekizacyjną objętych jest 38 tys. osób (dane z końca października). Dotąd do warszawskiego Sądu Okręgowego wpłynęło blisko 4 tys. odwołań od decyzji obniżających emerytury i renty byłym funkcjonariuszom.

Tagi: dezubekizacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2017

ZuzaBrawo p. Ministrze Ziobro popieramy kazda Pana decyzje!!!

04-12-2017

GulczasJuż widzę te Polskę całą w drewnie po rządach cudownej zmiany

04-12-2017

landrynekZastanawiam się ile będzie kosztować dePisacja

Rozwiń komentarze (301)