Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
03.06.2015 04:00

Ustawa o in vitro. Grożą nam kary za brak przepisów

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeknie za tydzień, że Polska winna jest niewdrożenia przepisów o zapłodnieniu pozaustrojowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Za tydzień Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeknie, że Polska winna jest niewdrożenia przepisów regulujących in vitro, zapowiada "Gazeta Wyborcza". Tymczasem projekt ustawy o in vitro utknął w Sejmie.

Trybunał rozpatrzy skargę Komisji Europejskiej sprzed półtora roku, na niewdrożenie przez Polskę pięciu unijnych tzw. dyrektyw tkankowych. Grożą za to kary.

Zwykle Komisja Europejska chce kilkadziesiąt tysięcy euro za każdy dzień zwłoki od dnia, do którego należało wdrożyć dyrektywę. Tym razem skierowano wobec Polski wniosek ostrzegawczy, co oznacza, że Trybunał wezwie nas do usunięcia "bezzwłocznie" tego uchybienia. Jeśli rząd się z tego nie wywiąże - będzie kolejna skarga Komisji do Trybunału, a wtedy już także kara.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie napisali ustawę dla kolegów Zdaniem Ministerstwa Środowiska posłowie sejmowej podkomisji tak pracowali nad prawem łowieckim, że dziś działa ono tylko na ich korzyść. Cała siódemka parlamentarzystów jest myśliwymi.
Będą zmiany w bankach spółdzielczych? Zgodnie z projektem banki spółdzielcze będą mogły zrzeszać się przede wszystkim w systemach ochrony instytucjonalnej (IPS).
Zwrot w sprawie janosikowego. Będą zmiany Na zmianie prawa zyskają szczególnie mieszkańcy dwóch województw. Kto straci?
Tagi: kraj, prawo, medycyna, płodność, sejm, gazeta wyborcza, przegląd prasy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz