Notowania

Ustawa o tachografach podpisana. Na drodze ma być bezpieczniej

Prezydent podpisał ustawę o tachografach stosowanych w transporcie drogowym. Ma ona poprawić bezpieczeństwo systemu, zwiększyć sprawność kontroli systemu i egzekwowania przepisów socjalnych w transporcie drogowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)
Autor ustawy, minister transportu, ma nadzieję, że wpłynie ona na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach

Ustawa określa m.in. zadania organów administracji publicznej i innych podmiotów w sprawach tachografów stosowanych w transporcie drogowym oraz reguluje warunki prowadzenia działalności w zakresie instalacji, sprawdzenia, przeglądów i napraw tachografów.

Działalność w zakresie instalacji, sprawdzenia, przeglądów lub napraw tachografów prowadzona będzie na podstawie zezwolenia Prezesa Głównego Urzędu Miar wydawanego na czas nieokreślony. Zezwolenie wydawane będzie wnioskującemu po spełnieniu warunków określonych w ustawie.

Ustawa określa ponadto wymagania i obowiązki specjalisty, który uprawniony jest do dokonywania instalacji, sprawdzania, przeglądów i napraw tachografów.

VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Ustawa zawiera również przepisy dotyczące wydawania, przedłużania oraz wymiany kart do tachografów cyfrowych oraz praw i obowiązków podmiotu wydającego karty. Zawiera również przepisy na podstawie, których tworzy się ewidencję kart do tachografów cyfrowych.

Większość przepisów wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: bezpieczeństwo na drogach, tachografy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2018

goścbezpieczenstwo to poprawi normowany czas pracy kierowców bo teraz tyraja jak woły 10h jazdy 3 h załadunek rozładunek , --- i pracuja po 14h i nawet … Czytaj całość

27-07-2018

BMFZawsze zastanawialem sie . dlaczego na polskich drogach trup sciele sie gesto .... A dzis olsnienie ,podobne do tego jakie doznaja alkoholicy w … Czytaj całość

28-07-2018

GośćNadal rozwija się radosna i płonna twórczość tzw prawników wciskających ludziom kit że ustawą poprawią bezpieczeństwo na drogach.

Rozwiń komentarze (7)