Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ustawione przetargi na śmieciarki. CBA ma już ośmioro podejrzanych

Ustawione przetargi na śmieciarki. CBA ma już ośmioro podejrzanych

Przetargi na ciężarówki do zbierania odpadów komunalnych opiewały na ponad 2,5 mln zł Fot. EAST NEWS
Przetargi na ciężarówki do zbierania odpadów komunalnych opiewały na ponad 2,5 mln zł

Wrocławska firma i przedstawiciele kilku firm komunalnych mieli ustawiać przetargi na dostawy śmieciarek. Agenci CBA zatrzymali kolejnych podejrzanych - tym razem z Koszalina.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo dotyczące ustawiania przetargów w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. O sprawie głośno zrobiło się prawie rok temu, gdy śledczy zatrzymali pięć osób: prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki, burmistrza Koła, pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie oraz prezesa i handlowca wrocławskiej firmy. Przetargi na dostawy śmieciarek opiewały na ponad 2,5 mln zł.

Zobacz też: Policja rozbiła gang okradający bankomaty. Tak działali przestępcy


 

Jednak ustalenia CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wskazywały, że ustawianie przetargów dotyczyło nie tylko Koła i Pruszkowa. We wtorek CBA poinformowało o kolejnych zatrzymaniach.

 

 

- Dziś agenci CBA z Łodzi zatrzymali zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i pracownika tej spółki. Agenci zabezpieczają dokumenty w spółce komunalnej oraz przeszukują mieszkania zatrzymanych. Zatrzymani usłyszą zarzuty w prokuraturze - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

cba
Czytaj także
Polecane galerie
7
2018-02-15 05:32
Zawsze zatrzymania a potem brak wyroku i cisza.Moze poczekajmy na wyrok a nie pomowienia pisu przed wyborami.
prawda
2018-02-14 23:35
No takie działania to tylko podziwiam. Czyżby idzie ku lepszemu? Wszystko jest w papierach i wiedzą w kogo uderzyć od kilkudziesięciu lat tylko władza się zmieniła a ona widocznie nie lubi łapówek jakie szły przez dziesięciolecia w łapy ludzi biorących nielegalnie.
BEATA
2018-02-14 21:06
WSZEDZIE PRZEKRETY CZAS Z TYM SKONCZYC BRAWO PANIE ZIOBRO .TERAZ C\AS ZAJAC SIE POWIATAMI I GMINAMI TA JEST DOPIRO CO ROBIC
Pokaż wszystkie komentarze (33)