Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawione przetargi na śmieciarki. CBA ma już ośmioro podejrzanych

Wrocławska firma i przedstawiciele kilku firm komunalnych mieli ustawiać przetargi na dostawy śmieciarek. Agenci CBA zatrzymali kolejnych podejrzanych - z Koszalina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Przetargi na ciężarówki do zbierania odpadów komunalnych opiewały na ponad 2,5 mln zł

Wrocławska firma i przedstawiciele kilku firm komunalnych mieli ustawiać przetargi na dostawy śmieciarek. Agenci CBA zatrzymali kolejnych podejrzanych - tym razem z Koszalina.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo dotyczące ustawiania przetargów w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. O sprawie głośno zrobiło się prawie rok temu, gdy śledczy zatrzymali pięć osób: prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki, burmistrza Koła, pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie oraz prezesa i handlowca wrocławskiej firmy. Przetargi na dostawy śmieciarek opiewały na ponad 2,5 mln zł.

Zobacz też: Policja rozbiła gang okradający bankomaty. Tak działali przestępcy

Jednak ustalenia CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wskazywały, że ustawianie przetargów dotyczyło nie tylko Koła i Pruszkowa. We wtorek CBA poinformowało o kolejnych zatrzymaniach.

- Dziś agenci CBA z Łodzi zatrzymali zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i pracownika tej spółki. Agenci zabezpieczają dokumenty w spółce komunalnej oraz przeszukują mieszkania zatrzymanych. Zatrzymani usłyszą zarzuty w prokuraturze - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Tagi: korupcja, cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

WawaChłopaki z PO,lepiej dla was jak wszyscy pójdziecie do CBA i się wyspowiadacie,poddajcie się dobrowolnie karze po 20 lat i będziecie mieli z głowy.

14-02-2018

KamilCo z kierownikiem od Ciechu który dał zielone światło żeby opier*olić,rudym kierownikiem ?

13-02-2018

a to się narobiłoSchetyna chciał zlikwidować CBA a tu takie kwiatki. PiS właśnie wdraża prospołeczny program Cela+ a do wyborów jeszcze prawie rok i coniektórym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)