Notowania

gospodarka
19.04.2018 07:04

Uszczelnienie VAT. Rząd chce wyszarpać 40 mld zł

Walka z VAT-owcami już miała przynieść 17,4 mld zł - twierdzi Ministerstwo Finansów. Rząd wyłudzaczom nie odpuści. Wręcz przeciwnie, jeszcze ich "dociśnie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztofski / REPORTER)
Kontrole VAT mają być jeszcze skrupulatniejsze

Uszczelnianie VAT-u było jednym z priorytetów ministra finansów Mateusza Morawieckiego i wciąż jest niezwykle ważne premiera Mateusza Morawieckiego. Kosztowne programy socjalne trzeba z czegoś sfinansować, a w podatku VAT wciąż tkwią rezerwy.

Fiskus oszacował, że w latach 206-2017 z uszczelniania VAT-u udało się "wyciągnąć" 17,4 mld zł. To ponad połowa całkowitych dochodów z tego tytułu, które wyniosły 33,7 mld zł - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zobacz także: PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

Na tym jednak nie koniec. W podatku od towarów i usług wciąż tkwią rezerwy. Rząd zamierza w tym roku "wycisnąć" jeszcze 10,6 mld zł i tym samym przekroczyć 40 mld zł całkowitego dochodu. W kolejnych latach ma dokładać następne: 5,9 mld zł, 4 mld zł i 2 mld zł.

Oprócz uszczelniania VAT, rząd ma również większe siły rzucić na ograniczanie "agresywnych optymalizacji CIT" - podaje "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, vat, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

mmmBrwo PIS, w końcu ktoś zabrał się za złodziei

19-04-2018

BolszewiaNiech obniżą VAT do 15% i zlikwidują odpisy zyskają wszyscy i gospodarka się odbije kasa państwa zarobi. Rumunia tak zrobiła.

19-04-2018

abcZbrojne ramię partii faszystowskiej wymusza haracz

Rozwiń komentarze (29)