Notowania

Facebook ma już 2 miliardy użytkowników

"Jestem zaszczycony, że mogę realizować tę podróż z wami" - dodał współzałożyciel tego popularnego portalu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LLUIS GENE/AFP/EAST NEWS)

Portal społecznościowy Facebook poinformował we wtorek, że osiągnął pułap dwóch miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie. "Osiągamy postęp, łącząc świat. A teraz sprawmy, by świat był jeszcze bliżej" - napisał szef Facebooka Mark Zuckerberg na swoim profilu.

"Jestem zaszczycony, że mogę realizować tę podróż z wami" - dodał współzałożyciel tego popularnego portalu.

"Dzisiaj wyznaczamy nowy ważny etap: obecnie jest dwa miliardy osób, które co miesiąc łączą się przez Facebooka" - poinformowała firma z USA, która swój pierwszy miliard użytkowników odnotowała w październiku 2012 roku. "Stało się to możliwe dzięki milionom społeczności i pojedynczych osób, które wnoszą znaczący wkład na Facebooku" - dodała.

Jak sprecyzowano, obecnie "istnieje ponad miliard osób korzystających z grup na Facebooku, ponad 175 milionów użytkowników, którzy korzystają z funkcji "uwielbiam to", a ponad 800 milionów, którzy "lubią" coś na Facebook co miesiąc".

Utworzony w 2004 roku Facebook stał się gigantem branży internetowej. Firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,06 mld dolarów w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli wzrost o 76,3 proc. w ciągu roku; obroty wyniosły 8,03 mld, czyli wzrost 49,2 proc.

Zobacz także: Fake news. Jak odróżnić kłamstwo od prawdy w sieci

Tagi: facebook, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

AndrewNewWszystko fantastycznie, 2 mld użytkowników itp, itd. Tylko podatków płacą tyle co sprzedawca na warzywniaku. Zuckerberg jest nie tyle zaszczycony, co … Czytaj całość

28-06-2017

bonzo labonzo2 miliardy minus 1 bo wypinam się na ten skundlony portal. papa cukierberg

28-06-2017

fb to lipaBzdura kompletna. Niektórzy zakładają sobie po kilkadziesiąt kont na fb w celach reklamowych, PR itp. A partyjniacy z pis to niektórzy chyba mają i po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)