Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Firma Majdana zapowiada, że będzie sprzedawać swoje perfumy na Poczcie. Ale Poczta nic o tym nie wie

Firma Majdana zapowiada, że będzie sprzedawać swoje perfumy na Poczcie. Ale Poczta nic o tym nie wie

Spółka Radosława Majdana zadebiutowała na giełdzie 28 czerwca. Fot. money.pl
Spółka Radosława Majdana zadebiutowała na giełdzie 28 czerwca.
Poczta Polska nie prowadziła rozmów dotyczących dystrybucji produktów Vabun, czyli spółki Radosława Majdana, w sieci swoich placówek - deklaruje Poczta Polska. To jej reakcja na komunikat Vabun sprzed kilku dni, który w niepozostawiający wątpliwości sposób anonsuje, że szykuje się współpraca z pocztowym gigantem.

5 lipca spółka Vabun opublikowała komunikat, w którym podaje, że podpisała "list intencyjny z dystrybutorem zajmującym się umieszczaniem towarów do sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej". W liście obie strony deklarują, że ich zamiarem jest "możliwość nawiązania strategicznej współpracy w zakresie dystrybucji i sprzedaży produktów" firmy Majdana w wybranych placówkach Poczty.

Vabun podała, że najpierw chciałaby na próbę umieścić swoje perfumy jedynie w części placówek w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Docelowo współpraca miałaby zostać rozszerzona na całym kraj.

Zobacz też: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty


Jednak przedstawicielka Poczty zaprzecza, jakoby taka współpraca była planowana. "Poczta Polska S.A. nie prowadziła dotychczas z żadnym dostawcą towarów handlowych rozmów dotyczących wprowadzenia produktów firmy Vabun S.A. do sieci placówek pocztowych" - napisała w środę Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej, w komunikacie cytowanym przez Polską Agencję Prasową.

Siwek wyjaśniła, że sprzedaż perfum na poczcie nie jest możliwa, bo zgodnie z prawem przy sprzedaży perfum potrzebna jest kasa fiskalna, a na poczcie takiego sprzętu nie ma.

Vabun zadebiutowała na giełdzie, na rynku NewConnect, 28 czerwca tego roku z bardzo dobrym rezultatem. - Na polskim rynku jest jeszcze wiele do zdobycia. Wchodząc na giełdę nie chcemy zgarnąć pieniędzy i się zwinąć. Stawiamy na rozwój firmy i jej wizerunku - mówił w rozmowie z money.pl Radosław Majdan. A jego wspólnik Robert Krassowski dodawał, że firma liczy na kontrakt z Rossmannem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

poczta polska, perfumy, vabun
Czytaj także
Polecane galerie
adam
2018-08-09 22:25
Ale lipa te perfumy..
J.T.
2018-07-16 10:35
Tylko do tego Poczta się nadaje !
Z braku konkurencji (zasługa rządu ) usługi tzw pocztowe są pod psem !!!
hulio69
2018-07-13 23:09
ho ho ho, no to Ci prestiż będą miały...
Pokaż wszystkie komentarze (38)