Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wyłudzenia VAT. Ziobro chce powołania kolejnej komisji śledczej

387
Podziel się:

Czy "ktoś miał zarobić na zielonej wyspie Tuska?" - pyta minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czy "ktoś miał zarobić na zielonej wyspie Tuska?" - pyta minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Czy "ktoś miał zarobić na zielonej wyspie Tuska?" - pyta minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. (REPORTER)

- Informacje, które uzyskałem ze śledztw, pokazują ogrom umarzanych spraw - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Ktoś miał zarobić na "zielonej wyspie" Donalda Tuska? - pytał.

Kukiz'15 złożył w piątek do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych, podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Projekt zakłada, że komisja będzie badać okres od 2007 do 2017 roku.

Ziobro pytany w piątek na konferencji prasowej o poparcie dla komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT powiedział: "Nie jest prawdą, że my wypowiadaliśmy się negatywnie, co do komisji śledczej, co do VAT". Powołał się na lipcowy kongres PiS w Przysusze, podczas którego opowiedział się publicznie za powołaniem takiej komisji.

Zobacz także: Wyłudzenia VAT karane jak morderstwo:

Minister podkreślił, że "jest jeszcze bardziej przekonany do powołania tej komisji, na skutek informacji, które uzyskał ze śledztw". - One pokazują ogrom umarzanych spraw, niepodejmowanych działań legislacyjnych, które dzięki rządowi i naszej dobrej zmianie udało się wprowadzić - ocenił.

Prokuratura sobie radzi

Ziobro zaznaczył, że "prokuratura w okresie rządów (PiS) bardzo dobrze radzi sobie z przestępcami VAT-owskimi, a porównując to do stanu, jaki był poprzednio za rządów PO-PSL, to jest to zmiana niezwykle korzystna".

- W budżecie mamy kilkadziesiąt miliardów więcej, niż planowano z wpływów z VAT. Nie wzięło się to ze zwiększonych obrotów polskiej gospodarki, choć to też miało pewien wpływ, ale przede wszystkim dlatego, że ten VAT jest wreszcie płacony - powiedział minister

Zdaniem Ziobry, warto sobie zadać pytanie, "dlaczego poprzednio VAT nie był płacony". Zwrócił uwagę, że wcześniej prokuratura i organy ścigania nie robiły tego, co robią teraz.

Komisja śledcza jako uzupełnienie dla prokuratury

- Niezależnie od tego, warto, żeby tą sprawą zajęła się też komisja śledcza - powiedział minister. Jak ocenił, komisja śledcza może się uzupełniać z prokuraturą.

Ziobro przyznał, że w wyniku śledztw wie, iż poprzednie rządy i służby "posiadały wiedzę, iż VAT jest wykradany, (ale) nie podejmowali żadnych działań, żeby temu zapobiec".

- Rodzi się pytanie dlaczego?: czy to wynikało z beztroski, głupoty, nonszalancji, ignorancji?, czy to wynikało z czegoś więcej?, z chronienia czyichś interesów?, bo ktoś miał zarobić na "zielonej wyspie" Donalda Tuska? - pytał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(387)
ter
7 lat temu
Same komisje,to posłom opłaca się pracować w komisjach bo tam zarabiają lepiej niż jako posłowie, W czasie obrad sala plenarna świeci pustkami , gada sobie poseł jeden do posła drugiego, a pozostali posłowie robią fuchy w komisjach. Dlatego takie prawo uchwalają szybko, aby przepchnąć, posłowie wiedzą tylko tyle, że trzeba nacisnąć podczas głosowania guziczek wg schematu podanego przez klub partyjny. Nawet myśleć nie muszą nad czym glosują i jakie zdanie na ten temat ma opozycja. Czy nam o taki parlament chodzi? Komisje wyręczają prokuraturę w prowadzeniu śledztw, więc rozwiązać prokuraturę, widać niepotrzebna skoro posłowie mogą tą robotę odwalać.
May-Mag
7 lat temu
Panie ministrze, należy zatem rozwiązać w całej Polsce instytucję prokuratury bo jest ona niepotrzebna. Wszystko załatwią komisje. Można również rozważyć likwidację sądów, bo też się nie sprawdzają. Co Pan jako prokurator robił że by nie doszło do takiej sytuacji, chyba brał Pan kasę za nic nierobienie!!!!!!!
KOPAC ZLODZIE...
7 lat temu
PANIE ZIOBRO rob Pan porzadek ze zlodziejami zeby uczciwi tak jak Ja mogli zyc i pracowac spokojnie .Mi nie zwracaja watu ,ktory sie nalezy a chamy wyludzaja defakto moje pieniadze !
Aga
7 lat temu
Kolejna komisja kolejne pieniądze z kieszeni podatników dla pisowców !!!
olga
7 lat temu
zero to zero
...
Następna strona