Notowania

Przejdź na

Velvet Care trafia w ręce Abris. Ma stać się liderem w regionie

Produkty pochodzące z należącego do Velvet Care zakładu są obecnie sprzedawane w 15 krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Velvet Care/Prt.Scr)
Produkty pochodzące z należącego do Velvet Care zakładu są obecnie sprzedawane w 15 krajach.

Abris ma przejąć większościowy pakietu udziałów jednego z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Polsce. Transakcja będzie musiała jeszcze zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Polski producent chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych ma stać się czempionem w swojej branży - zapowiedział Paweł Gieryński, partner zarządzający Abris Capital Partners.

- Takie są nasze ambicje w stosunku do Velvet Care. Chcemy, aby w ciągu kilku lat spółka stała się liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy to osiągnąć dwutorowo: z jednej strony poprzez rozwój organiczny, w czym niewątpliwie pomogą nam ostatnie duże inwestycje firmy znacząco zwiększające jej moce produkcyjne, a z drugiej poprzez przejęcia interesujących podmiotów w regionie - zaznaczył.

Firma Velvet Care powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, bo aż do 1897 roku. To właśnie wtedy powstała Papiernia w Kluczach kołó Olkusza, gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki.

- W 2013 roku Avallon nabył Velvet Care ze wsparciem menedżerów spółki od koncernu Kimberly Clark. Od momentu zakupu firma podwoiła sprzedaż, znacząco zwiększyła zyski, zainwestowała blisko 250 mln zł w rozwój, w tym w kluczowy dla dalszego wzrostu projekt nowej maszyny papierniczej – zaznaczył Tomasz Stamirowski, partner zarządzający Avallon.

Jak przypomniał Artur Pielak, prezes zarządu Velvet, jest od lat liderem polskiego rynku, cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów.

- Dzięki dalszemu wsparciu i doświadczeniu Abris będziemy kontynuować strategiczny rozwój Velvet Care w Polsce oraz stopniowo budować pozycję na rynkach eksportowych w celu osiągnięcie statusu lidera w Europie Środkowo-Wschodniej - podkreślił Pielak.

Produkty pochodzące z należącego do Velvet Care zakładu są obecnie sprzedawane w 15 krajach.

Tagi: rynek, velvet, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2018

endNo to wiadomo, że ceny wzrosną ......

Rozwiń komentarze (1)