Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Victor Orban w Polsce. To dobry czas na pytania o jedność UE

0
Podziel się:

Po spotkaniu Orbana z Putinem mówiło się o złamaniu unijnej jedności i padały kolejne pytania - co dalej z europejskimi sankcjami wobec Rosji?

Victor Orban, premier Węgier
Victor Orban, premier Węgier (Parlament Europejski)
bETbKqzV

Premier Węgier Wiktor Orban będzie dziś w Polsce i ma rozmawiać z premier Ewą Kopacz. Wizyta, która odbywa się dwa dni po jego spotkaniu z prezydentem Rosji, może być okazją do pytań o jedność Unii Europejskiej.

Spotkanie w Budapeszcie Wiktora Orbana i Władimira Putina zostało skrytykowane w kilku europejskich stolicach. Rosja po aneksji Krymu jest bowiem izolowana przez Unię, co węgierski premier nazwał na konferencji prasowej szkodliwym działaniem.

Wiktor Orban zapowiedział też, że nie poprze europejskich planów energetycznych, które nie będą uwzględniały współpracy z Rosją. To rodzi pytania o przyszłość tworzonej właśnie unii energetycznej, na której zależy Polsce.

bETbKqzX

Po spotkaniu Orbana z Putinem mówiło się o złamaniu unijnej jedności i padały kolejne pytania - co dalej z europejskimi sankcjami wobec Rosji?

Do tej pory Wiktor Orban nie wyłamywał się, zgadzał się na restrykcje, w tym także te gospodarcze, nałożone na Rosję w ubiegłym roku. Podobno kiedy był w Brukseli przed kilkoma tygodniami, miał obiecać, że nie zawetuje kolejnych decyzji.

A prezydent Rosji, dzieląc Unię, szuka następnych sojuszników. Jeszcze nie umilkły komentarze po jego rozmowach z premierem Węgier, a już pojawiła się informacja, że Władimir Putin spotka się w przyszłym tygodniu z prezydentem Cypru.

bETbKqAy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)