Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Przestańcie przyjmować gotówkę". Visa chce dawać restauracjom po 10 tys. dol.

Visa chce przekonać małe restauracje, kawiarnie i food tracki, żeby przestały przyjmować gotówkę i akceptowały od klientów płatności wyłącznie kartami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Håkan Dahlström/Flickr/CC BY 2.0)

Jeden z największych operatorów kart płatniczych rozda małym biznesom 500 tys. dol.

Plan jest taki: wy przestaniecie przyjmować od klientów gotówkę, a my w zamian damy wam 10 tys. dolarów - Visa kusi małe restauracje, kawiarnie i food trucki. To pomysł operatora kart płatniczych na to, żeby przekonać mały biznes do całkowitego odejścia od gotówki - informuje CNN.

Visa chce w ten sposób zachęcić 50 małych amerykańskich firm. W sumie na ten program promocji płatności bezgotówkowych operator zamierza przeznaczyć 500 tys. dol.

Jeśli firma zdecyduje się wziąć udział w tym programie i odmówi klientom przyjmowania płatności w gotówce, 10 tys. dol. jakie otrzyma od Visy będzie mogła zainwestować w technologię ułatwiającą płatności bezgotówkowe. Chodzi np. o platformy, które umożliwiają płatność telefonem, inteligentnym zegarkiem lub jeszcze innym urządzeniem.

Problem polega na tym, że małe firmy często wcale nie są zachwycone, kiedy klient płaci kartą zamiast gotówką. Jak twierdzi Marco Carabjo, ekspert ds. kredytów, opłaty za transakcje kartą kredytową mogą kosztować małe amerykańskie firmy nawet 5 proc. ich dochodów. A dla takich małych podmiotów to może oznaczać być albo nie być.

Zobacz również: Polacy coraz częściej rezygnują z płacenia gotówką

Visa przekonuje, że ma dowód, że całkowita rezygnacja z gotówki może wręcz pomóc małym przedsiębiorstwom. Według organizacji płatniczej tylko w samym Nowym Jorku taki ruch mógłby przynieść firmom dodatkowe 6,8 mld dol. i zaoszczędzić 186 mln godzin pracy rocznie.

Jak to wyliczyli? Nie wiadomo, bo badanie nie zostało jeszcze opublikowane - podkreśla CNN.

Tagi: karta visa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2017

JACo za BURAKI na PISOWCOW glosowaly niech oni placa - NIE PODIESIEMY PODATKOW , NIE POZWOLIMY OKRADAC POLAKOW !!! Kur... ludzie ja i zona pracujemy … Czytaj całość

16-07-2017

JKNie wolno odmawiać zapłaty prawnymi środkami płatniczymi. Za to można dostać karę jak za niewpuszczenie np. czarnoskórego do knajpy.

16-07-2017

lolw razie niepokojów czy paniki elektroniczny pieniądz można zablokować natychmiast, tak było na Cyprze.

Rozwiń komentarze (19)