Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Indiach najgorsze powietrze na świecie. Przez auta

0
Podziel się

Władze w Delhi wprowadzają indeks czystości powietrza.

W Indiach najgorsze powietrze na świecie. Przez auta
(Jorge Royan/CC/Wikipedia)
bEimdEsB

Gwałtowny rozwój przemysłowy i mocny wzrost liczby samochodów w Indiach stał się jednym z powodów, że znalazły się one wśród krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie. Ale ma być lepiej, bo władze wprowadzają indeks czystości powietrza.

Na początku tego tygodnia premier Indii Narendra Modi ogłosił wprowadzenie indeksu mierzącego jakość powietrza - Air Quality Index (AQI).

AQI będzie na początek monitorować jakość powietrza w 10 miastach. To Delhi, Agra, Kanpur, Lucknow, Varanasi, Faridabad, Ahmedabad, Chennai, Bangalore i Hyderabad. W ciągu najbliższych kilku lat monitoring taki ma zostać rozszerzony do 66 miast.

bEimdEsD

Delhi jest obecnie najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie - podaje Światowa Organizacja Zdrowia, która uwzględniła w swoim badaniu 1,6 tys. miast na świecie.

13 z 20 najbardziej zanieczyszczonych, pod względem powietrza, miast na świecie znajduje się właśnie w Indiach.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z powodu zanieczyszczeń atmosfery w Indiach rocznie umiera 620 tys. osób. W Indiach jest 1,2 miliarda mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m340706.jpg ) ] (http://www.biztok.pl/lifestyle/miliarderzy-bollywoodzkie-gwiazdy-i-ich-drogie-zabawki-czyli-indyjski-life-style_s20607#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zobacz drogie zabawki indyjskich miliarderów i gwiazd Bollywood Indie bogacą się coraz szybciej. Do 2018 roku liczba milionerów w tym kraju ma się podwoić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m90501.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/chca-by-polska-zywnosc-podbila-indie,188,0,1715900.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chcą by polska żywność podbiła Indie Będziemy kłaść duży nacisk na eksport do tego kraju - zapowiada wiceszefowa PAIiIZ Monika Piątkowska.
bEimdEte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)