Notowania

ogromna susza
22.07.2017 13:30

W Rzymie kończy się woda. "To jest tragedia"

W Rzymie i jego okolicach kończy się woda - ogłosił w sobotę przewodniczący władz stołecznego regionu Lacjum Nicola Zingaretti. Ocenił, że sytuacja jest dramatyczna z powodu rekordowej suszy, a na rozwiązanie problemu władze mają tydzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chris Yunker/Flickr.com/CC 2.0)

"To jest tragedia" - powiedział Zingaretti w wywiadzie telewizyjnym. Zaznaczył, że poziom wody w głównym zbiorniku w rejonie Wiecznego Miasta, czyli w jeziorze Bracciano, obniżył się do poziomu grożącego "katastrofą ekologiczną". Jego zdaniem to, co dzieje się w tym jeziorze, jest "niewyobrażalne".

"Mamy siedem dni na to, by znaleźć wszystkie możliwości ograniczenia utrudnień dla mieszkańców" - oświadczył gubernator regionu, nie wyjaśniając, z jakich danych wywiódł te obliczenia.

Zobacz również: * *Historyczne spotkanie w Hamburgu. Oto najważniejsze tematy szczytu G20

"Chciałbym zaprosić tu (prezydenta USA) Donalda Trumpa, żeby zrozumiał, co oznacza nierespektowanie porozumień klimatycznych" - powiedział Zingaretti, odnosząc się do decyzji amerykańskiego przywódcy o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z paryskiego porozumienia na rzecz ochrony klimatu.

Tagi: ogromna susza, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2017

XXXlannie to nie klimat tylko tępe mózgi bogatych

23-07-2017

szwejkniech wybudują stream 3 zamiast gazu bedzie płynąć woda

22-07-2017

Marek805To kara Boża za przyjmowanie uchodźców!

Rozwiń komentarze (102)