Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z bezrobociem. Toruń organizuje prace społeczne dla ludzi bez prawa do zasiłku

0
Podziel się:

Bezrobotni znajdą zatrudnienie przy pracach gospodarczych, porządkowych, konserwatorskich, remontowych, pomocy kuchennej, posłańca, opieki nad dziećmi i pomocy uczniom niepełnosprawnym.

Walka z bezrobociem. Toruń organizuje prace społeczne dla ludzi bez prawa do zasiłku
(My name is axel/CC/Flickr)
bELnMsMl

Toruń zorganizuje w 2015 r. prace społeczne dla 102 bezrobotnych i osób uczestniczących w programach aktywizacji zawodowej i społecznej. Program będzie realizowany we współpracy z 52 instytucjami i organizacjami w mieście.

W budżecie miasta na organizację takich prac w okresie od 1 marca do 31 grudnia przewidziano 150 tys. zł, co będzie stanowić 40 proc. kosztów; reszta zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Pracy. Łączny wymiar prac wyniesie prawie 45 tys. godzin.

Programem zostaną objęci bezrobotni bez prawa do zasiłku ze świadczeń opieki społecznej, a także osoby uczestniczące w kontraktach socjalnych, indywidualnych programach usamodzielnienia, lokalnych programach pomocy społecznej i indywidualnych programach zatrudnienia socjalnego.

bELnMsMn

Znajdą oni zatrudnienie przy pracach gospodarczych, porządkowych, konserwatorskich, remontowych, pomocy kuchennej, posłańca, opieki nad dziećmi i pomocy uczniom niepełnosprawnym. Zgodnie z przepisami, czas pracy uczestników wynosi do 10 godzin w tygodniu.

Minimalne świadczenie dla uczestników programu do końca maja wynosić będzie 8,10 zł za godzinę pracy, a od 1 czerwca kwota zostanie zrewaloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Prace społecznie użyteczne organizowane są jednostkach pomocy społecznej, organizacjach i instytucjach zajmujących się pomocą charytatywną. W toruńskim programie w tym roku wezmą udział m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejskie Centrum Edukacji i Profilaktyki Uzależnień, domy dziecka i pomocy społecznej, schronisko dla bezdomnych, instytucje kultury i szkoły.

W Toruniu programy organizacji prac społecznie użytecznych są prowadzone do 2006 r. W zeszłym roku wzięło w nich udział 126 osób, w 2013 r. - 85, w 2012 r. - 75.

bELnMsMt

Czytaj więcej w Money.pl

bELnMsMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)