Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z dżihadystami. USA nadają operacji kryptonim "Nieodzowna Determinacja"

0
Podziel się:

- Ostateczną decyzję w sprawie nazwy podjął przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey - poinformował jego rzecznik prasowy pułkownik Ed Thomas.

Walka z dżihadystami. USA nadają operacji kryptonim "Nieodzowna Determinacja"
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Po tygodniach nalotów na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii amerykański Departament Stanu ujawnił dziś kryptonim tej operacji - Nieodzowna Determinacja (Inherent Resolve).

Ostateczną decyzję w sprawie nazwy podjął przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey - poinformował jego rzecznik prasowy pułkownik Ed Thomas. Nie podał jednak żadnych szczegółów na temat procesu wyłaniania kryptonimu operacji.

Agencja Associated Press przypomina, że historia nazywania przez Amerykanów działań zbrojnych sięga co najmniej II wojny światowej. Kryptonimy pomagały wtedy zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych operacji i w przeciwieństwie do czasów współczesnych pozostawały tajne. _ Nieodzowna Determinacja _ ma zdaniem AP _ mniej dramatyczny _ wydźwięk niż poprzednie akcje, takie jak _ Pustynna Burza _, _ Pustynna Tarcza _ czy _ Pustynny Lis _.

USA wraz z kilkoma sunnickimi państwami arabskimi rozpoczęły 23 września kampanię nalotów na IS w Syrii. Inne państwa zachodnie, w tym W. Brytania i Francja, uczestniczą w nalotach na cele dżihadystów w Iraku, które trwają od sierpnia. Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/201/m321737.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;z;panstwem;islamskim;nowe;informacje;ws;atakow,82,0,1628242.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koalicjanci znów atakują rafinerie. Co planują?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/147/m310163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;usa;walcza;o;wspolne;bezpieczenstwo,158,0,1624734.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "USA walczą o wspólne bezpieczeństwo"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/208/m312016.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blair;samoloty;nie;zniszcza;panstwa;islamskiego,85,0,1622869.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Blair: Samoloty nie zniszczą Islamistów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/190/m243390.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gen;dempsey;naloty;na;islamistow;poprzedzaja;atak,80,0,1622352.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Naloty na islamistów to dopiero początek"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)