Notowania

walka z terroryzmem
14.12.2014 07:25

Walka z terroryzmem. Wielka Brytania zwiększy kontyngent wojskowy w Iraku

Brytyjskie lotnictwo bierze udział w operacjach wojskowych przeciw Państwu Islamskiemu, prowadzonych pod egidą USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Army.mil/CC/Flickr)

Wielka Brytania zwiększy swój kontyngent wojskowy w Iraku, by pomóc tamtejszej armii w walce z Państwem Islamskim - poinformował wczoraj brytyjski minister obrony Michael Fallon w rozmowie z dziennikiem Daily Telegraph.

Fallon nie sprecyzował, jak liczny będzie ten kontyngent, powiedział jedynie, że do Iraku pojedzie kilkuset dodatkowych żołnierzy. Obecnie jest ich tam 50, a ich misja polega na szkoleniu lokalnych sił zbrojnych.

Brytyjskie lotnictwo bierze udział w operacjach wojskowych przeciw Państwu Islamskiemu, prowadzonych pod egidą USA.

Minister wyjaśnił, że żołnierze, którzy pojadą do Iraku, będą uczestniczyć w szkoleniach, dzieląc się doświadczeniami zdobytymi w Afganistanie i dotyczącymi takich zadań, jak rozbrajanie samochodów pułapek i przydrożnych bomb.

Na początku grudnia Londyn poinformował, że Wielka Brytania będzie miała stałą bazę morską w Bahrajnie; będzie ona wykorzystywana do wsparcia operacji wojskowych, takich jak obecnie prowadzone działania przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku, w których uczestniczą siły powietrzne Zjednoczonego Królestwa. Obecnie do nalotów w Iraku Brytyjczycy wykorzystują bazy na Cyprze.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: walka z terroryzmem, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz