Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wall Street stawia na Bitcoin. Zainwestowali w Coinbase

0
Podziel się

Wśród inwestorów znalazły się: japoński gigant telekomunikacyjny oraz drugi co do wielkości hiszpański bank.

Wall Street stawia na Bitcoin. Zainwestowali w Coinbase
(Steve Garfield / Flickr (CC BY 2.0))
bEreEvDp

Bitcoinowy portfel i procesor płatności Coinbase zebrał 75 milionów dolarów w trzeciej rundzie finansowania, co jest rekordem w branży walut kryptograficznych.

_ Obecna zbiórka zapewniła nam stały kapitał w celu kontynuacji pędu ku mainstreamowi i globalnej adopcji Bitcoina _ – piszą przedstawiciele Coinbase na blogu. Wśród inwestorów znalazła się Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE), USAA, drugi co do wielkości hiszpański bank BBVA, a także NTT DoCoMo – japoński gigant telekomunikacyjny.

Jest to ich pierwsza inwestycja w firmę bitcoinową. Tom Farley z The New York Stock Exchange skomentował to słowami: _ Tą inwestycją dotykamy nowej klasy aktywów poprzez współpracę z czołową platformą która wprowadza przejrzystość, bezpieczeństwo i zaufanie w ważnym wschodzącym rynku. _

bEreEvDr

Runda finansowania prowadzona była przez fundusz inwestycyjny DFJ Growth, uczestniczyli w niej także dotychczasowi inwestorzy tacy jak Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, oraz Ribbit Capital, którego założyciel powiedział: _ - Finansowanie Coinbase pokazuje, że firmy które działają od początku w przejrzysty sposób i we współpracy z regulatorami mogą osiągnąć rozpoznawalność marki. Dobre wieści dla Bitcoina są długoterminową wiarą doświadczonych graczy, że to co może się wydarzyć w tym ekosystemie jest warte zrozumienia, zamiast prostej wiary że to nigdy nie nastąpi. _

Firma Coinbase, Inc. została założona w 2012 roku. Na start udało jej się zebrać 600 tysięcy dolarów od inwestorów Alexis Ohanian, Y Combinator, Greg Kidd, Garry Tan, oraz FundersClub.

W kwietniu 2013 roku firma zebrała już 6.11 miliona dolarów, tym razem inwestorami okazali się Ribbit Capital, Union Square Ventures, Red Swan Ventures, SV Angel, Interplay Ventures, oraz ponownie FundersClub.

W grudniu tego samego roku przeprowadzono drugą rundę finansowania, w której Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Union Square Ventures, QueensBridge Venture Partners, Anthony Saleh, oraz Nasir _ Nas _ Jones zainwestowali 25 milionów dolarów.

bEreEvDx

Łącznie od 2012 roku w branżę Bitcoin zainwestowano około 500 milionów dolarów, z czego 106,71 milionów to inwestycje w Coinbase. Z portfela Coinbase korzysta już ponad 2 miliony użytkowników. Firma działa w 19 krajach, ale jak zapowiedział CEO Brian Armstrong, do końca roku 2015 planuje ekspansję na 11 kolejnych krajów. Od września 2014 Coinbase współpracuje z PayPalem.

Czytaj więcej w Money.pl

bEreEvDS
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)