Notowania

walmart
19.05.2016 18:15

Walmart zaskoczył wynikami. Akcje idą w górę

Walmart, amerykański gigant w branży detalicznej, opublikował w czwartek lepsze od oczekiwanych wyniki kwartalne. Zysk na akcję wyniósł 98 centów, wobec konsensusu Thomson Reuters zakładającego 88 centów. Akcje spółki na giełdzie w nowym Jorku rosną o ponad 9 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mike Mozart/flickr (CC BY 2.0))

W środę sieć Target Corp, konkurent Walmartu, której oferta skierowana jest do konsumentów o wyższych dochodach niż klienci Wlamartu, zaraportowała rozczarowujące wyniki kwartalne i podała ostrożne prognozy.

- Wygląda na to, że konsumenci o średnich i wyższych dochodach oszczędzają, a ci o niższych - wydają - powiedział analityk Edward Jones, Brian Yarbrough.

Zysk netto Walmartu spadł do 3,08 mld USD z 3,34 mld USD w analogicznym okresie rok temu. Do spadku przyczynił się wzrost kosztów zatrudnienia - minimalna stawka godzinowa została podniesiona do 10 USD za godzinę - oraz inwestycje w rozwiązania służące do automatycznego przygotowania zamówień.

Sprzedaż w sklepach w USA otwartych co najmniej rok, wzrosła o 1 proc., wobec prognozowanego 0,5 proc. To siódmy kwartał z rzędu, w którym sieć zanotowała wzrost sprzedaży. Do dobrego wyniku przyczyniły się także niższe koszty dostarczenia mediów spowodowane łagodną zimą.

Tagi: walmart, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz