Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan poszukuje wolontariuszy. Zapisy już trwają

0
Podziel się

Watykan poszukuje wolontariuszy na Rok Święty Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia. Zaproszenie skierowane jest zarówno do Włochów, jak i do cudzoziemców. Już rozpoczęły się zapisy.

Watykan poszukuje wolontariuszy. Zapisy już trwają
(Parlament Europejski / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEiqeYlN

"Potrzebujemy was"- powiedział w specjalnym przesłaniu wideo główny organizator uroczystości Wielkiego Jubileuszu, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella. Wyjaśnił, że ochotnicy będą pomagać pielgrzymom z całego świata, przybyłym do Rzymu.

Wymagania stawiane przez Watykan to między innymi ukończone 18 lat, dobra znajomość włoskiego oraz innych języków obcych, a także list polecający od proboszcza.

Zgłaszając się należy wyrazić gotowość do pracy w wolontariacie przez co najmniej tydzień lub przez 4 dni przy okazji wielkich wydarzeń religijnych w Wiecznym Mieście.

bEiqeYlP

Zapisy przyjmowane są na internetowej stronie Roku Świętego www.im.va. Osoby, które zgłoszą się spoza Rzymu, mogą skorzystać z oferowanych im noclegów. Muszą natomiast zapłacić za podróż.

Papieska Rada poinformowała, że zadaniem wolontariuszy będzie witanie przybywających pielgrzymów, udzielanie im wszelkich niezbędnych informacji, wskazywanie im tras dojścia do rzymskich bazylik.

Wszystkim ochotnikom zapewnione zostanie ubezpieczenie od wypadków w czasie pełnienia służby.

Według władz Rzymu w czasie Roku Świętego przybędzie około 10 milionów pielgrzymów, z których większość przejdzie przez Drzwi Święte w bazylice Świętego Piotra.

bEiqeYlV

Odbędzie się wiele masowych uroczystości pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Z Watykanu Sylwia Wysocka

bEiqeYmq
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)