Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Wawel prawdopodobnie zostanie w Biedronce. Ale na innych warunkach

60
Podziel się:

Wawel, producent słodyczy w tym m.in. popularnych "Michałków" przesłał komunikat, w którym podaje, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym, czyli w domyśle z Biedronką, jednak nie będzie przerwana. Prawdopodobnie będzie funkcjonować nadal, ale w ograniczonym zakresie.

Wawel prawdopodobnie zostanie w Biedronce. Ale na innych warunkach
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Wawel, producent słodyczy w tym m.in. popularnych "Michałków", przesłał komunikat, w którym podaje, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym, czyli w domyśle z Biedronką, jednak nie będzie przerwana. Prawdopodobnie będzie funkcjonować nadal, ale w ograniczonym zakresie.

Na początku roku pisaliśmy o zerwanych rozmowach Wawela z Biedronką i prawdopodobnym wycofaniu czekolad i innych słodyczy producenta ze sklepowych półek krajowego dyskontowego giganta. Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, nie komentował wtedy tematu. Sprawa okazuje się jednak nie do końca przegrana.

"Bieżąca ocena sytuacji opisanej w przedmiotowym raporcie pozwala przypuszczać, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym będzie kontynuowana" - czytamy w komunikacie Wawela.

Spółka spodziewa się jednak, że zakres tej współpracy będzie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży emitenta w roku 2017.

"Obecnie, biorąc pod uwagę stan negocjacji z kluczowym partnerem handlowym oraz wzajemne, bieżące relacje handlowe, trudno jest precyzyjnie ocenić skalę zmniejszenia sprzedaży w 2017 r." - czytamy dalej.

Akcje Wawelu mocno negatywnie zareagowały na informację z 3 stycznia, jednego dnia tracąc 10 proc. Spółka informowała o trudnych negocjacjach z Biedronką już od ponad roku, ale dotąd udawało się dojść do porozumienia.

Na korzyść producenta czekolad działa obecnie fakt, że ceny kakao na rynkach światowych dość mocno spadły, więc odpada argument niskiej rentowności umowy z siecią dyskontów.

Notowania miesięczne akcji Wawela

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Ja
7 lat temu
Mniej słodkie ciemne też
00~`
7 lat temu
PRZYKRE ŻE WAWEL NIE JEST POLSKĄ FIRMĄ NALEŻY DO SZWAJCARSKIEJ HOSTA INTERNATIONAL AG
halinka
7 lat temu
Mam prośbę ,róbcie te cukierki mniej słodkie ! Bo akurat te białe są taaak słodkie że można zwariować ;-/
Hil3
7 lat temu
Przykre że taka Firma jak Wawel płaszczy się przed badziewnym dyskontem.Panie Prezesie trzeba się szanować a przede wszystkim Szanować Markę na którą pracowano ponad 100 lat
ju
7 lat temu
Jak pogrzebiecie w faceteboku, to znajdziecie filmiki z drążącymi te cukiereczki białymi robalami
...
Następna strona