Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wawel prawdopodobnie zostanie w Biedronce. Ale na innych warunkach

60
Podziel się

Wawel, producent słodyczy w tym m.in. popularnych "Michałków" przesłał komunikat, w którym podaje, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym, czyli w domyśle z Biedronką, jednak nie będzie przerwana. Prawdopodobnie będzie funkcjonować nadal, ale w ograniczonym zakresie.

Wawel prawdopodobnie zostanie w Biedronce. Ale na innych warunkach
(Beata Zawrzel/REPORTER)
bDTrZBnp

Wawel, producent słodyczy w tym m.in. popularnych "Michałków", przesłał komunikat, w którym podaje, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym, czyli w domyśle z Biedronką, jednak nie będzie przerwana. Prawdopodobnie będzie funkcjonować nadal, ale w ograniczonym zakresie.

Na początku roku pisaliśmy o zerwanych rozmowach Wawela z Biedronką i prawdopodobnym wycofaniu czekolad i innych słodyczy producenta ze sklepowych półek krajowego dyskontowego giganta. Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, nie komentował wtedy tematu. Sprawa okazuje się jednak nie do końca przegrana.

"Bieżąca ocena sytuacji opisanej w przedmiotowym raporcie pozwala przypuszczać, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym będzie kontynuowana" - czytamy w komunikacie Wawela.

bDTrZBnr

Spółka spodziewa się jednak, że zakres tej współpracy będzie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży emitenta w roku 2017.

"Obecnie, biorąc pod uwagę stan negocjacji z kluczowym partnerem handlowym oraz wzajemne, bieżące relacje handlowe, trudno jest precyzyjnie ocenić skalę zmniejszenia sprzedaży w 2017 r." - czytamy dalej.

Akcje Wawelu mocno negatywnie zareagowały na informację z 3 stycznia, jednego dnia tracąc 10 proc. Spółka informowała o trudnych negocjacjach z Biedronką już od ponad roku, ale dotąd udawało się dojść do porozumienia.

Na korzyść producenta czekolad działa obecnie fakt, że ceny kakao na rynkach światowych dość mocno spadły, więc odpada argument niskiej rentowności umowy z siecią dyskontów.

bDTrZBnx

Notowania miesięczne akcji Wawela

bDTrZBnS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Smakosz Czeko...
4 lata temu
Za PRL istniały Polskie Normy. Jak czekolada zawierała oprócz tłuszczu kakaowego tłuszcze roślinne, to nie mogła się nazywać czekoladą, tylko był to WYRÓB CZEKOLADOPODOBNY np. Twardowska. Teraz walą do czekolady tłuszcz palmowy i dalej sie to nazywa czekoladą
red
4 lata temu
'Michałki Białe" muszą zniknąć, bo ta nazwa może kogoś urazić. Należy wprowadzić "Michałki Multikulti"
Mil
4 lata temu
Prawdziwe michałki to są ze Świebodzic z Hanki zakład "Śnieżka" koło Wałbrzycha (słynny złoty pociąg). Kiedyś właśnie białe michałki chciały ukraść nazwę Śnieżki. Nie wiem dlaczego tak duży zakład jak śnieżka rozprowadza do nielicznych sklepów swoje wyroby w tym do biedronki michałki w złotku zamiast w oryginalnym opakowaniu. Kto próbował michałków ze Świebodzic to wie, że te z Wawelu nie dorównują smakowo tym ze Śnieżki.
bDTrZBnT
róża
4 lata temu
jestem zawstydzona że moje cięzko zapracowane pieniądze muszę wydawać w obcych marketach to mnie bardzo boli
gość1964
4 lata temu
W Polsce, w "nie polskich" sklepach, nie będzie miejsca dla polskich firm. Tak panowie okrągłego stołu doprowadzili Polskę i Polaków. Bez Polskich banków, fabryk, stoczni i sklepów. Tym "panom" dziękujemy.
...
Następna strona