Notowania

energetyka
05.07.2016 08:40

Wawel nie ograniczył poboru energii. URE chce wymierzyć karę

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wszczął postępowania w sprawie wymierzenia spółce Wawel kary pieniężnej w związku z powzięciem podejrzenia naruszenia w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wawel, materiały prasowe)

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wszczął postępowania w sprawie wymierzenia spółce Wawel kary pieniężnej w związku z powzięciem podejrzenia naruszenia w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej, co podlega karze pieniężnej.

Na podstawie dokumentów przekazanych prezesowi URE przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, do których sieci Wawel jest przyłączony, zdaniem prezesa URE podejrzenie jest uzasadnione.

Ograniczenia w dostawach i poborze energii zostały rok temu wprowadzone w całym kraju dla odbiorców ze względu na długotrwałą suszę. Spadek poziomu wód wywołał problemy z chłodzeniem elektrowni oraz zakłócenia w działaniu elektrowni wodnych.

Ograniczenia nie obejmowały odbiorców indywidualnych ani instytucji takich jak szpitale. Dotyczyły odbiorców, dla których wielkość mocy umownej ustalona została powyżej 300 kW. Tzw. 20. stopień zasilania określa, że odbiorca może pobierać moc do wysokości ustalonego minimum przy zachowaniu bezpieczeństwa ludzi oraz zapobieżeniu uszkodzeniu lub zniszczeniu obiektów technologicznych.

Wawel złożył prezesowi URE stosowne wyjaśnienia przedstawiające stanowisko w zaistniałej sprawie.

Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

Tagi: energetyka, wwl, wawel, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2016

w Imie krajuI dlatego nie warto miec firmy w Polsce- jaknie kijem to batem...

05-07-2016

OZEZwolennicy gigantycznych niemieckich wiatraków sądzą, że niemcy postawią je daleko od ich domów. Bardzo się mylą. Przy okazji niech obejrzą Mazury, … Czytaj całość

05-07-2016

.obiektywny.Najpierw ustanowimy nierealne limity, aby później było za co karać.

Rozwiń komentarze (6)