Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wawel nie ograniczył poboru energii. URE chce wymierzyć karę

6
Podziel się:

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wszczął postępowania w sprawie wymierzenia spółce Wawel kary pieniężnej w związku z powzięciem podejrzenia naruszenia w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.

Wawel nie ograniczył poboru energii. URE chce wymierzyć karę
(Wawel, materiały prasowe)
bEEdpYJh

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wszczął postępowania w sprawie wymierzenia spółce Wawel kary pieniężnej w związku z powzięciem podejrzenia naruszenia w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej, co podlega karze pieniężnej.

Na podstawie dokumentów przekazanych prezesowi URE przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, do których sieci Wawel jest przyłączony, zdaniem prezesa URE podejrzenie jest uzasadnione.

Ograniczenia w dostawach i poborze energii zostały rok temu wprowadzone w całym kraju dla odbiorców ze względu na długotrwałą suszę. Spadek poziomu wód wywołał problemy z chłodzeniem elektrowni oraz zakłócenia w działaniu elektrowni wodnych.

bEEdpYJj

Ograniczenia nie obejmowały odbiorców indywidualnych ani instytucji takich jak szpitale. Dotyczyły odbiorców, dla których wielkość mocy umownej ustalona została powyżej 300 kW. Tzw. 20. stopień zasilania określa, że odbiorca może pobierać moc do wysokości ustalonego minimum przy zachowaniu bezpieczeństwa ludzi oraz zapobieżeniu uszkodzeniu lub zniszczeniu obiektów technologicznych.

Wawel złożył prezesowi URE stosowne wyjaśnienia przedstawiające stanowisko w zaistniałej sprawie.

Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

bEEdpYJK
energetyka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
zygu
5 lata temu
Socjalizm Panie.
buhaha
5 lata temu
Przecież to ograniczenia to była kpina, wrzutka, nawet maluczcy to wiedzieli, jeżeli teraz urzędy dalej to ciągną to jest błazeństwo !!!!
.obiektywny.
5 lata temu
Najpierw ustanowimy nierealne limity, aby później było za co karać.
bEEdpYJL
bs
5 lata temu
najlepiej tylko wyciągać łapę do swoich a zagranicy dawać ulgi, ile jeszcze będziemy to tolerować?!
OZE
5 lata temu
Zwolennicy gigantycznych niemieckich wiatraków sądzą, że niemcy postawią je daleko od ich domów. Bardzo się mylą. Przy okazji niech obejrzą Mazury, które niemcy ankr=tują własnie wiatrakami i każą sobie płacić haracz. Puknijcie sie w głowy, Polacy, bo tu już niedługo.....