Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wawel rozbuduje fabrykę pod Krakowem

Wawel rozbuduje fabrykę pod Krakowem

Fot. Wawel, materiały prasowe

Producent słodyczy Wawel SA kosztem kilkudziesięciu mln zł zwiększy moce produkcyjne swojego zakładu działającego na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Spółka zarządzająca SSE wydała zezwolenie na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.

Jak poinformowała w czwartek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT), który zarządza strefą, fabryka zlokalizowana w podkrakowskich Dobczycach zostanie rozbudowana i wyposażona w nowoczesne linie produkcyjne. Koszt inwestycji szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych. W jej rezultacie powstanie co najmniej 18 nowych miejsc pracy.

Wydane właśnie zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej jest drugim tego typu dokumentem, jaki otrzymał Wawel SA od zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wawel jest jednym z najstarszych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów czekoladowych, batonów, bombonierek oraz wyrobów light. W 2006 r. cała produkcja spółki, która odbywała się Krakowie, została przeniesiona do nowej fabryki wybudowanej w Dobczycach.

Krakowska SSE liczy blisko 867 hektarów w 30 gminach województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Spółka nią zarządzająca wydała od 1997 roku ponad 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. miejsc pracy.

Zobacz też: Samorządy idą do sądu. Skarżą reformę oświaty

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
az
2017-04-20 21:36
A MOŻE ZACZNĄ W KOŃCU ROBIĆ PRODUKTY CO MAJĄ SMAK PRAWDZIWEJ CZEKOLADY !!!
KTOKOLWIEK POJEDZIE NA ZACHÓD I SPRÓBUJE CZEKOLADĘ NIE MADE IN POLAND JUŻ WIĘCEJ NIE ZJE TEGO ŚWIŃSTWA
pro cesy odszkodowawcze in spe.
2017-04-20 13:04
Nieszczęsny. Nie wie ,że uczulenie na orzeszki ziemne i smaug to ulubiony sport pobliskich mieszkańców.
Piotrek
2017-04-20 13:02

W jej rezultacie powstanie co najmniej 18 nowych miejsc pracy.

Rzeczywiście dużo tych nowych miejsc pracy.
Ciekawe ile firma zaoszczędzi na podatkach z tytułu umieszczenia zakładu w SSE i w efekcie ile państwo straci z tytułu niezapłaconych podatków w przeliczeniu na jednego zatrudnionego pracownika.
Zakrawa to na kpinę.
W jakim celu powstały SSE?