Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Whirlpool zainwestuje w Polsce ponad 235 mln euro

27
Podziel się:

Whirlpool Corporation zainwestuje w Polsce do 2018 r. ponad 235 mln euro, z tego 126 mln euro we Wrocławiu.

Whirlpool zainwestuje w Polsce ponad 235 mln euro
(Id1337x/pubilc domain)

Ponad 60 osób, przede wszystkim inżynierów, znajdzie pracę w nowym centrum badawczo-rozwojowym, które we Wrocławiu otworzy globalny producent AGD firma Whirlpool.

Przedstawiciele firmy poinformowali we wtorek podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, że Whirlpool Corporation zainwestuje w Polsce do 2018 r. ponad 235 mln euro, z tego 126 mln euro we Wrocławiu. Pieniądze te mają zostać przeznaczona na modernizacje fabryk oraz działalność badawczo-rozwojową.

Centrum badawczo-rozwojowe, które powstanie we Wrocławiu, będzie prowadzić prace projektowe w dwóch obszarach. - We Wrocławiu będą projektowane lodówki, które później będą produkowane w 11 naszych fabrykach na całym świecie. Drugi obszar to zmywarki. We wrocławskim centrum powstaną unikatowe projekty zmywarek, których produkcja będzie prowadzona w trzech zakładach na świecie, w tym w Polsce w Radomsku - powiedziała Roberta Segalini, jedna z dyrektorów Whirlpool.

Producent AGD zatrudni w nowym centrum 60 osób. Będą to inżynierowie z takich dziedzin jak: materiałoznawstwo, termodynamika czy elektronika.

Whirlpool w stolicy Dolnego Śląska obecny jest od 2002 r., kiedy przejął Polar - wrocławskiego producenta sprzętu AGD. Firma, oprócz zmywarek, we Wrocławiu produkuje też kuchenki, lodówki oraz zamrażarki. Ma tu także Centrum Badań i Rozwoju Produktów oraz Regionalne Centrum Dystrybucji. Fabryka zatrudnia w stolicy Dolnego Śląska około 2 tys. osób.

Whirlpool ma również swoje fabryki w Łodzi i Radomsku.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
Bobo
6 lat temu
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD rozwój my ass, te wsioki się zwiną i zgołodupcą. Miesiąc temu pozbyli się jednym zrzutem ponad czterystu pracowników fabryki, pomimo zapewniania pare tygodni wcześniej, że wszystko jest ok, się inwestuje i się rozwija xD 10/10, wracać do Biedoklepia Małego.
zyczliwy
6 lat temu
zmywarki juz niema jest w Radomsku lodówki zwrot z ryku 50000 to nie pomyłka a w piekarnikach pekaja szyby Whirpool wykupił indesit a w skłąd indeesida wchodzi hotpoint i ariston Do konca roku maja jeszcze ulgi wiec mozna domniemac ze w nowym roku zmieni nazwe we Wrocławiu na indesit który ma jeszcze ulgi
mda
6 lat temu
Jak to możliwe, przecież Petru twierdził że nic się nie da i nic się nie opłaca?
Leo
6 lat temu
Gospodarka Polska wyhamowała ostro, złoty taniutki jak nigdy a o giełdzie nawet nie wspominam. Za dwa lata nie będzie co zbierać. Nie wspominam o rujnowanych spółkach skarbu państwa i czystkach w mediach, które doprowadzają do intelektualnego ubóstwa, także narodu ani o katastrofie w szkolnictwie, nie wspominam. CETA was nie uratuje ani wpuszczanie obcych. ZA trzy lata wspaniałomyślnie oddacie władzę... Ale nikt nie będzie chciał jej przyjąć. Będziecie musieli sami babrać się dalej w tym bagnie które zmajstrowaliście.
ksawery litom...
6 lat temu
ale bzdury whirpool nie produkuje zmywarek we wrocławiu całą fabryke przeniusł do radomska i zwolnił dużo ludzi
...
Następna strona