Notowania

Przejdź na
program 500+
16.02.2016 18:15

Wiadomo kiedy prezydent ogłosi swoją decyzję w sprawie 500+

W środę prezydent Andrzej Duda ogłosi decyzję ws. ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus" - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Główne założenie ustawy to świadczenia 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach także na pierwsze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sejm uchwalił ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus", 11 lutego. Dzień później bez poprawek przyjął ją Senat. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku.

Projekt ustawy, zapowiadany przez PiS w kampanii wyborczej, przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Sprawdź, w jakich miastach możesz otrzymać 500 zł na dziecko (tutaj).

Tagi: program 500+, 500+, dodatek na dziecko, świadczenia rodzinne, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz