Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wiceminister finansów Konrad Raczkowski odwołany

Wiceminister finansów Konrad Raczkowski odwołany

Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Premier Beata Szydło odwołała wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego - dowiedziała się PAP we wtorek ze źródeł zbliżonych do rządu. IAR potwierdził tę informację u rzecznika rządu.

O odwołanie Raczkowskiego zwrócił się w poniedziałek do szefowej rządu minister finansów Paweł Szałamacha.

Podczas seminarium w SGH w ubiegłym tygodniu Raczkowski powiedział, że w 2016 r. upadnie kilka małych banków, ale nie będzie to efekt wprowadzenia podatku bankowego, lecz niewłaściwego zarządzania i nadzoru. - Kilka banków jest "toksycznych" i one upadną jeszcze w tym roku. To małe banki, od razu uspokajam, i nie będzie to zaburzało polskiego systemu finansowego. Jednak oznacza to, że nadzór nie spełnił swojej roli i mieliśmy wydarzenia, jakie mieliśmy - mówię tu o bankach, które już upadły i wypłatach z BFG - mówił wówczas wiceminister finansów.

Więcej na temat niefortunnej wypowiedzi wicepremiera w: Polski sektor bankowy jest stabilny. Minister finansów reaguje na wypowiedź podwładnego

Szałamacha zwrócił się w piątek do Raczkowskiego o wyjaśnienie tej wypowiedzi. Oświadczył równocześnie, że polski sektor bankowy jest stabilny. Także rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Łukasz Dajnowicz w komentarzu do słów wiceministra zapewnił, że sektor bankowy w Polsce jest stabilny i efektywny.

Czytaj także
Polecane galerie
Kukizowiec
88.156.131.* 2016-03-25 22:39
Dobrze, że został odwołany. Wiceminister Raczkowski zapomniał, że jest członkiem rządu i jego wypowiedzi traktowane są jako stanowiska rządu.
santander
37.248.255.* 2016-03-25 21:00
Które banki padną - te które pis chce kupić/znacjonalizować. to jak ze stadninami dobra zmiana
xcgt
178.235.101.* 2016-03-10 06:44
Po co z ta bandą się zadawał ?
Zobacz więcej komentarzy (79)