Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wicepremier Morawiecki jedzie do Wielkiej Brytanii i Francji. Będzie promował Polskę

0
Podziel się:

W Cannes, wicepremier spotka się z inwestorami i przedstawicielami globalnych funduszy inwestycyjnych.

Wicepremier Morawiecki jedzie do Wielkiej Brytanii i Francji. Będzie promował Polskę
(Andrzej Hulimka/East News)
bESTEyZN

Przez dwa dni wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie promował Polskę w Wielkiej Brytanii i we Francji. We wtorek południu w Londynie spotka się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem - ministrem biznesu, innowacyjności i kompetencji Sajidem Javidem. Będą rozmawiali między innymi o rynku cyfrowym, swobodzie świadczenia usług oraz o branży stalowej.

Potem wicepremier weźmie udział w konferencji dotyczącej rynku kapitałowego w Polsce
i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie to jest organizowanie po raz czwarty.

bESTEyZP

Z kolei w środę Mateusz Morawiecki będzie przebywał we Francji w Cannes, gdzie podczas targów inwestycyjnych i branży nieruchomości MIPIM 2016 weźmie udział między innymi w konferencji Poland and CEE Today. Będzie ona poświęcona sytuacji gospodarczej Polski oraz perspektywom jej rozwoju, a także atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju i jej pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - napisało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

Targi MIPIM to jedno z największych wydarzeń na światowym rynku nieruchomości. W tym roku ma wziąć w nich udział blisko 90 krajów. Polskę będzie reprezentować 38 miast i regionów - między innymi Warszawa, Trójmiasto i Łódź. Swoje stoiska będą mieć także Specjalne Strefy Ekonomiczne oraz firmy deweloperskie.

W środę w Cannes wicepremier Morawiecki spotka się także z komisarzem UE ds. Gospodarki Cyfrowej i Społecznej Guntherem Oettingerem. Jak podaje resort rozwoju, tematem będą plany rozwoju polskiej gospodarki oraz zagadnienia bieżącej agendy europejskiej, w tym polityka przemysłowa i jednolity rynek cyfrowy.

Na Lazurowym Wybrzeżu, w Cannes, wicepremier spotka się poza tym z inwestorami i przedstawicielami globalnych funduszy inwestycyjnych.

bESTEzaq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)