Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wicepremier Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Wicepremier Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Fot. PAP/Rafał Guz

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej w pełni zaaprobowała opracowany w jego resorcie "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Wicepremier Morawiecki zaprezentował plan na czwartkowym posiedzeniu RPP.

- Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju - powiedział wieczorem dziennikarzom Morawiecki.

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". - Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus - powiedział.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca.

Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
wee-wil
37.201.240.* 2016-03-18 22:11
CZY TO JEST TEN "PLAN,, SZAMANKI GOSS?
polito
31.133.22.* 2016-03-18 21:22
To jest plan Polski w Ruinie
CyNick666
178.19.181.* 2016-03-14 08:03
Trochę niepokoi mnie te "właściwie można powiedzieć", "wydaje mi się", przecież był na spotkaniu i wie jakie były lub nie zastrzeżenia i ustalenia... Trochę mi to pachnie manipulacją, ale to jedyny gość z rządu PiS, który wydaje się rozsądny.
Zobacz więcej komentarzy (36)