Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wicepremier Morawiecki zapowiada wsparcie gospodarki

Wicepremier Morawiecki zapowiada wsparcie gospodarki

Fot. Stefan Maszewski/REPORTER

Rozwój przemysłu i większe zaangażowanie nauki w gospodarkę. To główne założenia "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", którym we wtorek zajmie się rząd.

Wicepremier, Mateusz Morawiecki powiedział podczas konferencji "Ryzyka i Trendy 2016", że celem jest przyśpieszenie wzrostu gospodarczego w Polsce. Rząd w ramach tego planu chce wzmocnić wytwórczość. Chodzi między innymi o przemysł lotniczy, motoryzacyjny, pojazdów szynowych czy stoczniowy. Administracja chce stworzyć dogodne warunki do rozwoju tych gałęzi gospodarki.

Minister zapowiedział też ułatwienie warunków do prowadzenia firm. Wsparcie przedsiębiorczości i większa współpraca z naukowcami to, według wicepremiera, jeden z priorytetów rządu.

Mateusz Morawiecki dodał także, że potrzebne jest wsparcie dla polskiego eksportu. W programie, według wicepremiera nie zabraknie też elementów solidarności społecznej.

  

gospodarki, morawiecki, plan rozwoju, rozwój przemysłu
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
WWW.ZWIERZENIA.ORG
77.112.36.* 2016-02-16 16:44
Ja bym postawił na prostytucję i hodowle marihuany Pewny biznes :)
qrg
83.16.16.* 2016-02-16 15:52
super jutro zakładam stocznię a po jutrze będę robił samoloty. Przemysł taki może się budować tylko w panstwowych rękach bo tu manufaktura tylko rozmydli i zwolni postep
Konkretów brak.
85.193.253.* 2016-02-15 23:48
Ble, ble, ble, ble, ble.......................
Zobacz więcej komentarzy (16)