Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wicepremier Siemoniak spotyka się z księciem Arabii Saudyjskiej

0
Podziel się:

Głównym tematem rozmów będzie zacieśnianie współpracy wojskowej między Polską, a Arabią Saudyjską.

Wicepremier Siemoniak spotyka się z księciem Arabii Saudyjskiej
(Bartosz KRUPA/East News)

Wicepremier Tomasz Siemoniak z oficjalną wizytą w Arabii Saudyjskiej. Szef MON spotka się w Rijadzie z następcą tronu i szefem tamtejszego resortu obrony, księciem Salmanem Ibn Abd al-Aziz Al Su'udem.

Wicepremier Tomasz Siemoniak powiedział, że głównym tematem rozmów będzie zacieśnianie współpracy wojskowej.

Podczas obecnej wizyty w Arabii Saudyjskiej zostaną omówione szczegóły współpracy. Dzięki podpisanej rok temu umowie w Polsce szkolił się między innymi oficer armii saudyjskiej.

W trakcie wizyty zostaną też omówione kwestie bezpieczeństwa w regionie bliskowschodnim. Szef MON odwiedzi również Ministerstwo Gwardii Narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
"Liczymy na ciągłą obecność żołnierzy USA" - _ Spodziewamy się, że lutowe spotkanie ministrów obrony NATO potwierdzi, że ta obecność sojuszu będzie trwać przez wiele, wiele lat _ - mówił minister obrony.
Tam powstanie centrum logistyczne armii W Pile powstanie centrum logistyczne polskiej armii. Inwestycja jest w fazie przygotowania dokumentacji - zapewnił dziś na konferencji prasowej - wicepremier, minister obrony narodowej - Tomasz Siemoniak.
Zacieśnimy współpracę wojskową z Kanadą Przedstawiciele ministerstw obrony obu krajów rozmawiali na temat trudnej sytuacji na Ukrainie.
Za pociski do F-16 zapłacimy 250 mln dolarów Na sprzedaż pocisków traktowanych przez Amerykanów za broń strategiczną, potrzebna była zgoda rządu i Kongresu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)