Notowania

Przejdź na

Widmo paraliżu na granicach oddalone. Jest ponad 400 mln zł na podwyżki w KAS

Ryzyko strajku włoskiego na granicach czy "celnej grypy" oddala się. Z informacji money.pl wynika, że resort finansów 21 listopada zaproponuje podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel ponad 400 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TOMASZ RYTYCH/REPORTER/EAST NEWS)
Ministerstwo Finansów znalazło pieniądze na podwyżki dla pracowników administracji skarbowej

Gdy okazało się, że służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji dogadały się z resortem i funkcjonariusze od przyszłego roku otrzymają podwyżki, wśród celników zawrzało. Krajowa Administracja Skarbowa, w której skład wchodzą, podlega bowiem Ministerstwu Finansów i postanowienia porozumienia z 8 listopada ich nie obejmują (podobnie jak funkcjonariusz Służby Więziennej, którzy jednak porozumieli się z resortem 19 listopada).

To wówczas w rozmowie z money.pl przewodniczący związku Celnicy.pl mówił o narastającej frustracji w całym KAS i ostrzegał, że brak pieniędzy dla jej pracowników, może doprowadzić do sytuacji, w której granica "stanie". Wystarczy bowiem, że powtórzyłaby się sytuacja z połowy 2016 r., gdy zmniejszono obsady w punktach kontroli na granicach.

Będą podwyżki

Z naszych informacji wynika, że do takiej sytuacji jednak nie dojdzie. Ministerstwo Finansów na spotkaniu ze związkowcami, które zaplanowano na 21 listopada (fakt jego organizacji potwierdziliśmy w kilku niezależnych źródłach), zaproponuje przyznanie podwyżek wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom KAS. Podwyżek na poziomie zbliżonym do tego, które otrzymali funkcjonariusze podlegli MSWiA.

O tym, że celnicy i ich koledzy z KAS powinni szykować się na podwyżki, mówiła już w ubiegłym tygodniu w rozmowie z nami minister Teresa Czerwińska. Wspomniała wówczas, że na przyszły rok w budżecie zarezerwowano na program "modernizacji" KAS 400 mln zł. Jak zdołaliśmy ustalić, kwota ta będzie wyższa i w całości zostanie przeznaczona na podwyżki wynagrodzeń zarówno pracowników, jak i funkcjonariuszy.

"Skromna służba"

- Bardzo doceniam nasze służby celno-skarbowe, dzięki którym mamy efekty uszczelnienia systemu podatkowego. Oni bardzo ciężko pracują, by odbudować dochody podatkowe państwa, a równocześnie to bardzo skromna służba złożona z ludzi, którzy ciężko pracują, ale ich oczekiwania były zawsze tonowane – dodawała przed tygodniem Czerwińska. Poza podwyżkami, celnicy mogą liczyć także na przychylność minister finansów w kwestii ich emerytur.

Zobacz rozmowę:

Drugim elementem "modernizacji" KAS będzie wydanie w latach 2020-2022 1,9 mld zł na doposażenie funkcjonariuszy oraz remonty budynków służby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: służby mundurowe, kas, krajowa administracja skarbowa, podwyżki, funkcjonariusze, budżet, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

unasWszystkie służby w tym kraju pracują ciężko i mają godnie zarabiać a ja sie pytam co z resztą pracowników którzy pracują za 1850 zł czy oni nie … Czytaj całość

20-11-2018

Babahmm a kiedy emeryci wyjdą na ulicę po swoje ....... a może chcecie umierać z głodu???

20-11-2018

CelniczkaPożyjemy zobaczymy, czekamy na jutrzejszy dzień. Koniec z traktowaniem nas jak śmieci

Rozwiń komentarze (95)