Notowania

drogi w polsce
18.09.2018 12:48

Więcej pieniędzy na drogi lokalne. Rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych

36 mld zł chce wydać rząd PiS na drogi samorządowe w latach 2019-2028. Pieniądze zagwarantuje Fundusz Dróg Samorządowych. Projekt ustawy został przyjęty przez rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gminy i powiaty na inwestycje drogowe będą mogły otrzymać nawet 80 proc. dofinansowania, zwiększenie centralnego wsparcia na lokalne inwestycje drogowe zagwarantuje Fundusz Dróg Samorządowych.

Zgodnie z projektem, Fundusz Dróg Samorządowych zostanie utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego, a oprócz budowy dróg lokalnych wspierał będzie także inwestycje związane z ich remontami oraz przebudowami.

- Chcemy żeby rozwój naszego kraju przebiegał równomiernie w każdym jego zakątku. Już w tym roku znacząco zwiększyliśmy wsparcie na drogi samorządowe - mówi Jacek Kwieciński, ministerinwestycji i rozwoju.

Przychody Funduszu Dróg Samorządowych będą pochodzić m.in. z: obligacji Skarbu Państwa, wpłaty z budżetu państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Lasów Państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi w polsce, autostrady i drogi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2018

ŁajdactwoPIS, już zbudował "sądeczankę" nawet pięć slajdów, ale po makietach nie da się jeździć. Małopolska taka wierna władzy i socjalowi ale na … Czytaj całość

18-09-2018

hohelkaznowu powstaje jakiś fundusz żeby zarządzający nim doładowali swoje konta, a efektem końcowym będzie że czynniki obiektywne nie pozwoliły na pełną … Czytaj całość

18-09-2018

krzyspIS chce wydać ale nie wyda jego kadencja się kończy

Rozwiń komentarze (23)