Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Więcej pieniędzy na drogi lokalne. Rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych

23
Podziel się:

36 mld zł chce wydać rząd PiS na drogi samorządowe w latach 2019-2028. Pieniądze zagwarantuje Fundusz Dróg Samorządowych. Projekt ustawy został przyjęty przez rząd.

Więcej pieniędzy na drogi lokalne. Rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych

Gminy i powiaty na inwestycje drogowe będą mogły otrzymać nawet 80 proc. dofinansowania, zwiększenie centralnego wsparcia na lokalne inwestycje drogowe zagwarantuje Fundusz Dróg Samorządowych.

Zgodnie z projektem, Fundusz Dróg Samorządowych zostanie utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego, a oprócz budowy dróg lokalnych wspierał będzie także inwestycje związane z ich remontami oraz przebudowami.

- Chcemy żeby rozwój naszego kraju przebiegał równomiernie w każdym jego zakątku. Już w tym roku znacząco zwiększyliśmy wsparcie na drogi samorządowe - mówi Jacek Kwieciński, ministerinwestycji i rozwoju.

Przychody Funduszu Dróg Samorządowych będą pochodzić m.in. z: obligacji Skarbu Państwa, wpłaty z budżetu państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Lasów Państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Xyz
6 lat temu
A na Mazurach ani skrawka - jak zwykle...
Nikt
6 lat temu
Mieszkania już wybudowali, teraz czas na drogi.
Greg
6 lat temu
Pis przeznaczył pieniądze, nie znaczy, że pis wybuduje. To kiełbasa wyborcza współgrająca z obietnicami lepszego traktowania "swoich" samorządów. Przykładem, jak buduje pis jest choćby słynny prom Morawieckiego a właściwie stępka do której nie przyspawano nawet jednej blaszki. Stępka stoi i rdzewieje.
ccc2
6 lat temu
Pis buduje drogi - buuu ha haaaa haaaaaaaa, ale jaja.
Fanfara
6 lat temu
Najlepiej im wychodzi tylko lanie asfaltu.
...
Następna strona