Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Platige Image szykuje się na "Wiedźmina". Zmiany we władzach

2
Podziel się:

Platige Image przygotowuje się do współpracy z Netflixem w produkcji serialu "Wiedźmin". W środę powołano nową radę nadzorczą i członka zarządu.

Platige Image szykuje się na "Wiedźmina". Zmiany we władzach
(facebook.com)

Platige Image przygotowuje się do współpracy z Netflixem w produkcji serialu "Wiedźmin". W środę spółka powołała nową radę nadzorczą i członka zarządu. Znamy ich zadania.

- Współpraca z Netflixem przy produkcji serialu o Wiedźminie stanowi olbrzymią szansę nie tylko dla Platige Image, ale i całej polskiej branży kreatywnej - mówi Jarosław Sawko, wiceprezes Platige Image. - Chcemy ją wykorzystać do stworzenia szerszego, kreatywnego ekosystemu, który będzie wymagał od nas zaangażowania się na wielu płaszczyznach, w tym biznesowej.

W środę, 21 czerwca, walne zgromadzenie akcjonariuszy Platige Image zdecydowało o zmianie składu rady nadzorczej spółki. Oprócz wybranego na kolejną kadencję Tomasza Bagińskiego przyjęte zostały do niej osoby "o doświadczeniu biznesowo - inwestycyjnym": Monika Morali-Majkut, Przemysław Schmidt, Robert Koński oraz Karol Żbikowski. Zastąpiły one dotychczasowych członków rady nadzorczej.

Interesujące są postacie dwóch ostatnich: Koński związany był przez cztery lata z Kulczyk Holding, a Żbikowski był w radach nadzorczych spółek z grupy Michała Sołowowa.

- Nowy skład rady nadzorczej to odzwierciedlenie zmian zachodzących w modelu funkcjonowania Platige Image - mówi Piotr Sikora, prezes Platige Image. - Obok niezwykle dla nas istotnego fundamentu w postaci działalności usługowej, wzmacniamy drugi, pozwalający zwiększyć nacisk na inwestowanie, współtworzenie i produkcję nowych form własności intelektualnej, w tym kontentu filmowego, teatralnego i multimedialnego.

Jak dodaje Sikora, nowi członkowie rady pomogą przyśpieszyć ten proces i lepiej wykorzystywać kompetencje spółki.

Oprócz zmian w radzie do zarządu spółki powołany został Janusz Włodarski, obecny dyrektor produkcji.

- Tworzenie oryginalnych opowieści w oparciu o nowe technologie jest kluczem do budowy i umacniania pozycji rynkowej w sektorze, w którym funkcjonujemy już 20 lat - mówi Marcin Kobylecki, chief creative officer Platige Image. - Po latach obecności na rynku mamy dostęp do jednych z najlepszych twórców z różnych dziedzin w naszym regionie i chcemy wraz z nimi współtworzyć nowe projekty.

Jak twierdzi, firma ma zamiar zakładać, współprodukować i inwestować w projekty w "sektorze kreatywnym".

Jeśli chodzi o nowe osoby w radzie nadzorczej, to Monika Morali-Majkut pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Inwestycyjnego PFR Ventures. Była partnerem i szefem na Polskę Advent International oraz członkiem Komitetu Inwestycyjnego (Investment Advisory Committee) funduszy Adventu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wcześniej, w ramach funduszu Apax Partners, zajmowała się inwestycjami w spółki medialne w Europie Zachodniej.

Przemysław Schmidt jest członkiem zespołu ekspertów przy Forum Rad Nadzorczych i prezesem sądu arbitrażowego Lewiatan. Przez dwanaście lat był związany z Trigon Dom Maklerski S.A. - jako partner-założyciel i przewodniczący rady nadzorczej.

Robert Koński jest prezesem kanadyjskiej Rathdowney Resources ltd oraz Rathdowney Polska. W latach 2008-2012 związany był z Kulczyk Holding - początkowo jako członek zarządu, Chief Operating Officer Kulczyk Holding S.A, a od lipca 2010 jako doradca zarządu. Wcześniej wieloletni szef Euronetu na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację.

Karol Żbikowski pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Elektrobudowy, członka rad nadzorczych: Sanok Rubber Company, Prochemu, BBI Development oraz Best. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych Elektrim Telekomunikacja sp. z o.o. - większościowego udziałowca Polskiej Telefonii Cyfrowej, Cersanitu, WSiP, Magellana i Echo Investment (Cersanit i Echo to spółki związane z
miliarderem Michałem Sołowowem). W latach 1999 - 2003 był prezesem zarządu Societe Generale Securities Polska.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Tolek
7 lat temu
Współczuję PiS, a ilu siedzi z PO i PSL?
yku
7 lat temu
w jezyku polskim, czy anglikanskim