Notowania

transport
21.12.2016 15:58

Wielton otwiera montownię w Afryce

Wielton zdecydował o zawiązaniu spółki Wielton Africa z siedzibą w Abidżanie, Wybrzeże Kości Słoniowej. Inwestycja przekroczy 1,5 mln euro. Nowy zakład ma zajmować się montowaniem przyczep i naczep. Spółka określa to jako ryzykowną inwestycję, ale z szansami rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wielton S.A.)

Wielton zdecydował o zawiązaniu spółki Wielton Africa z siedzibą w Abidżanie w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nowy zakład ma zajmować się montowaniem przyczep i naczep. Wartość inwestycji przekroczy 1,5 mln euro. Spółka przyznaje, że pomysł jest ryzykowny. Ale jeśli się powiedzie, da spółce szansę na dalszy rozwój.

W ocenie spółki rynek afrykański stanowi "interesujący kierunek rozwoju dla grupy". Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie jednego z krajów Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej (UEMOA), co pozwolić ma na zwiększenie sprzedaży produktów Wieltonu na obszarze całego kontynentu.

Realizacja projektu o tej wartości umożliwi również pozyskanie pomocy publicznej w postaci m.in. siedmioletniego zwolnienia z podatku dochodowego oraz "innych udogodnień".

"Celem emitenta jest osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie 1000 sztuk w ciągu najbliższych lat, przy czym inwestycja jest obciążona ryzykami wynikającymi ze specyfiki rynków afrykańskich, które mogą wpływać na przebieg i końcowe efekty inwestycji" - czytamy w komunikacie spółki.

Kapitał zakładowy spółki będzie wynosić 1 000 000 FCFA, czyli w przeliczeniu 6,7 tys. zł.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2015 r. miała 630,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Opracowanie: Jacek Frączyk

Tagi: transport, wlt, wielton, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2016

m-53[QUOTE] Spółka przyznaje, że pomysł jest ryzykowny. [/QUOTE] Kto nie ryzykuje nie wygrywa. Powodzenia.

21-12-2016

niepokorny813Pracownik dostanie miskę ryżu czy garść ryżu????

21-12-2016

asdddtaaaa to tak teraz podatki tam a zarobek w UE, czy naczepa będzie tańsza o połowę ? Nie , koszty będą tańsze o połowę czyli zysk dwa razy większy, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)