Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tankowiec
09.10.2014 07:37

Wietnam: piraci uwolnili porwany tankowiec

Statek został porwany na początku października na trasie z Singapuru do Wietnamu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)

Po tygodniu piraci uwolnili wietnamski tankowiec z 18-osobową załogą - poinformowało biuro ratownictwa morskiego w Hanoi. Statek został porwany 2 października na trasie z Singapuru do Wietnamu

Grupa napastników uprowadziła tankowiec _ Sunrise 689 _ cztery godziny po wypłynięciu jednostki w morze - przekazał dyrektor biura Nguyen Anh Vu.

Porywacze zniszczyli znajdujące się na pokładzie urządzenia telekomunikacyjne i nawigacyjne, przez co armator nie miał kontaktu z jednostką. Bili też załogę; dwaj załoganci, w tym kapitan, są ranni. Napastnicy ukradli też jedną trzecią ładunku, na który składało się 5000 ton oleju napędowego.

Obecnie tankowiec wraca do macierzystego portu w Wietnamie w eskorcie dwóch kutrów rybackich.

Według Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) było to już 12. porwanie na akwenach Azji Południowo-Wschodniej od kwietnia. Uprowadzone jednostki uwalniano po uprzednim ogołoceniu ich z przewożonego ładunku.

Z powodów pirackich napadów cieśnina Malakka, położona na Oceanie Spokojnym między Półwyspem Malajskim a Sumatrą, uchodzi obok regionu Rogu Afryki za jeden z najbardziej niebezpiecznych akwenów do żeglugi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tankowiec, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz