Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wietnam: piraci uwolnili porwany tankowiec

0
Podziel się:

Statek został porwany na początku października na trasie z Singapuru do Wietnamu.

Wietnam: piraci uwolnili porwany tankowiec
(Wikipedia)

Po tygodniu piraci uwolnili wietnamski tankowiec z 18-osobową załogą - poinformowało biuro ratownictwa morskiego w Hanoi. Statek został porwany 2 października na trasie z Singapuru do Wietnamu

Grupa napastników uprowadziła tankowiec _ Sunrise 689 _ cztery godziny po wypłynięciu jednostki w morze - przekazał dyrektor biura Nguyen Anh Vu.

Porywacze zniszczyli znajdujące się na pokładzie urządzenia telekomunikacyjne i nawigacyjne, przez co armator nie miał kontaktu z jednostką. Bili też załogę; dwaj załoganci, w tym kapitan, są ranni. Napastnicy ukradli też jedną trzecią ładunku, na który składało się 5000 ton oleju napędowego.

Obecnie tankowiec wraca do macierzystego portu w Wietnamie w eskorcie dwóch kutrów rybackich.

Według Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) było to już 12. porwanie na akwenach Azji Południowo-Wschodniej od kwietnia. Uprowadzone jednostki uwalniano po uprzednim ogołoceniu ich z przewożonego ładunku.

Z powodów pirackich napadów cieśnina Malakka, położona na Oceanie Spokojnym między Półwyspem Malajskim a Sumatrą, uchodzi obok regionu Rogu Afryki za jeden z najbardziej niebezpiecznych akwenów do żeglugi.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)