Notowania

Właściciel Biedronki podał wyniki za I półrocze. Wzrost sprzedaży

Jak podaje Jeronimo Martins, wpływ na dobre wyniki osiągnięte przez firmę w Polsce, miały większe dochody Polaków, które przełożyły się na umocnienie pozytywnego trendu w konsumpcji żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Grupa Jeronimo Martins zaprezentowała w środę wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2016 r. Wyższy wzrost sprzedaży w Biedronce zaowocował kolejnym bardzo dobrym kwartałem dla Grupy. W sumie, skonsolidowana sprzedaż firmy w pierwszej połowie roku wzrosła o 4,7 proc. do 7 mld euro.

Jak podaje Jeronimo Martins, wpływ na dobre wyniki osiągnięte przez firmę w Polsce, miały większe dochody Polaków, które przełożyły się na umocnienie pozytywnego trendu w konsumpcji żywności.

Łączna sprzedaż Biedronki wzrosła o 9,8 proc. (liczone w polskiej walucie), co było podsycane przez niezwykły wzrost sprzedaży LFL o 8,8 proc. (sprzedaż sieci podawana jest przy użyciu wskaźnika Like-for-Like. Wskaźnik ten porównuje sprzedaż tych samych placówek dzisiaj i przed rokiem). W euro, sprzedaż była o 4,0 proc. wyższa niż w poprzednim roku.

W ujęciu kwartalnym - od kwietnia do końca czerwca - Biedronka odnotowała znaczny wzrost sprzedaży LFL - o 9,9 proc. Przyczyn takiego wyniku Jeronimo Martins upatruje "w korzystnych dla konsumentów warunkach, jakie stworzył wzrost dochodów jakimi dysponują polskie rodziny", co można interpretować jako wpływ programu Rodzina 500+ oraz w "mocnym czerwcu, który również przyczynił się pozytywnie do wyników działalności spółki".

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, sieć Biedronka otworzyła 40 sklepów i odnowiła 94 lokalizacje.

Tagi: Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

widziałem - pracowałem :)I pomimo, że mają coraz większe zyski i sprzedaż, tną zatrudnienie na sklepach i biurach. Bo jak to oni mówią - zawsze mieli kolonie i je doili. … Czytaj całość

27-07-2016

FCFCFa JK PIS IM PODATKIM DOWALI TO KOD WYJDZIE NA ULICE :-)

27-07-2016

ByłyPracownikBiedronkiBiedronka nie podaje, ale 903% wzrostu przychodów pochodzi ze sprzedaży alkoholu.

Rozwiń komentarze (13)