Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Włoch grozi wetem do unijnego budżetu za imigrantów

10
Podziel się:
Premier Włoch grozi wetem do unijnego budżetu za imigrantów
bEKKzZSJ

Premier Włoch Matteo Renzi nadal jest zdecydowany zawetować przyszły budżet Unii Europejskiej, jeżeli korzystać z niego będą kraje sprzeciwiające się imigracji i broniące się przed nią wznoszeniem murów.

Szef włoskiego rządu w wywiadzie dla publicznej telewizji RAI 3 przypomniał, że jego kraj wnosi do tego budżetu każdego roku 20 miliardów euro, dostaje zaś tylko dwanaście miliardów.

"Nie mogę dokładać się do utrzymania Europy, a Europa, kiedy pojawia się dramat imigracji, odwraca się w drugą stronę"- powiedział Matteo Renzi.

bEKKzZSL

"Nie mogę łożyć na Europę, po czym pozostawia się nas samych, gdy trzeba ratować ludziom życie"- dodał, przyznając, że ma przede wszystkim na myśli Węgry i ich plany wzniesienia muru przeciwko uchodźcom. Mówił, że "jeżeli Węgry czy inne kraje wyobrażają sobie, by pochodzące z Włoch nas pieniądze wykorzystać na cele antyeuropejskie, to on się na to nie godzi".

"Jeśli będzie trzeba, to zawetuję budżet. Nasze pieniądze nie mogą służyć budowie murów,skoro Europa narodziła się z marzenia o pokoju, z obalenia murów, a nie ich budowy"- podkreślał.

Włoski premier już kilkakrotnie polemizował w tej kwestii z Budapesztem, a nawet osobiście z premierem Viktorem Orbanem.

bEKKzZTm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(10)
sid 77
5 lata temu
niech w każdym kraju mieszka tylko jedna nacja i koniec haha
mm8
5 lata temu
[QUOTE] "Nie mogę łożyć na Europę, po czym pozostawia się nas samych, gdy trzeba ratować ludziom życie" [/QUOTE] no właśnie m.in. węgrzy i polacy ratują ci życie w (niedalekiej) prezyszłości w wolnej od głoszących nienawiść meczetów europie...
romi
5 lata temu
Niech płaci ten kto zaprasza.
bEKKzZTn
yadvi
5 lata temu
Niech sobie wetuje ten budżet. Ja tam wolę mieć mniej kasy i czekać na budowę np obwodnicy 2 lata dłużej niż mieć na głowie hordy nierobów z Afryki.
kol
5 lata temu
Tak trzymaj rasistowskie zapędy orbana i polski trzeba zatrzymać pieniędzmi z unii