Notowania

wojna domowa w syrii
16.10.2014 17:20

Wojna domowa w Syrii. Liczba ofiar wciąż rośnie

Misja ONZ w Syrii gromadzi obecnie dokładne informacje dotyczące liczby śmiertelnych ofiar konfliktu zbrojnego na północy kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Znacznie ponad 200 000 osób zginęło już w toczącej się od marca 2011 roku wojnie domowej w Syrii - powiedział nowy wysoki komisarz ONZ powołany do obrony praw człowieka, Jordańczyk Zajd Raad Zajd al-Husajn.

_ Nie znamy jeszcze pełnego, tragicznego bilansu tej wojny, ale mogę stwierdzić, że wynosi on znacznie ponad 200 000 zabitych, licząc od pierwszego demonstranta zamordowanego przez syryjskie siły rządowe w marcu 2011 roku _ - powiedział wysoki komisarz ONZ.

Misja ONZ w Syrii gromadzi obecnie dokładne informacje dotyczące liczby śmiertelnych ofiar konfliktu zbrojnego na północy kraju.

_ Państwo Islamskie morduje, torturuje, gwałci, a morderstwo jest jedyną formą wymierzania sprawiedliwości znaną dżihadystom; żadna grupa etniczna lub religijna nie może się czuć pod rządami Państwa Islamskiego bezpieczna _ - dodał Zajd Raad Zajd al-Husajn.

Komisarz wystąpił w czwartek w Genewie z postulatem, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ przekazała sprawy zbrodni popełnionych w Iraku i Syrii Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.

Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz