Notowania

wojna domowa w syrii
14.11.2016 17:12

Sankcje UE za wspieranie reżimu w Syrii. Kolejnych 17 osób na liście

UE rozszerzyła w poniedziałek listę osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi za wspieranie reżimu syryjskiego, który jest odpowiedzialny za represje wobec ludności cywilnej. Na listę wpisano 17 syryjskich ministrów oraz szefa banku centralnego Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według komunikatu Rady UE decyzja ta jest zgodna z wnioskami październikowego szczytu unijnego oraz spotkania ministrów spraw zagranicznych z 17 października, kiedy to UE potępiła ataki na ludność cywilną w Aleppo oraz zagroziła, że rozpatrzy wszelkie dostępne opcje, jeśli ataki te nie ustaną.

Wraz z ogłoszeniem tej decyzji liczba osób powiązanych z reżimem Baszara el-Asada bądź wspierających go, objętych restrykcjami w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów, wzrosła do 234. Unijne sankcje dotyczą także 69 podmiotów, których aktywa są zamrożone na terenie UE.

Poza sankcjami wizowymi i finansowymi wobec reżimu syryjskiego i powiązanych z nim osób i podmiotów UE utrzymuje również embargo na handel ropą z Syrią. Sankcje gospodarcze obejmują też ograniczenie niektórych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w UE oraz zakaz eksportu z UE sprzętu i technologii mogących służyć do represji wobec ludności cywilnej, a także do monitorowania i przechwytywania łączności internetowej lub telefonicznej.

Restrykcje te zostały ostatni raz przedłużone w maju br. i obowiązują do 1 czerwca 2017 roku.

Tagi: wojna domowa w syrii, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2016

anonimTylko się ośmieszyli. Czas by Trump wreszcie i w UE zrobił czystki i powywalał te kanalie ze stanowisk.

14-11-2016

WWWTak legalny rząd to reżim.Oddajcie władze terrorystom.

14-11-2016

ELLECZY JEST LISTA OSOB WSPIERAJACYCH TURECKI REZIM ERDOGANA.MYLE TU O TUSKU,JUNCKERZE,MERKEL I HOLLANDE...

Rozwiń komentarze (3)