Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Poroszenko skróci swój pobyt w Davos

0
Podziel się:

Powodem są ataki na ukraińskich żołnierzy przez regularne oddziały wojsk rosyjskich na wschodzie kraju.

Wojna na Ukrainie. Poroszenko skróci swój pobyt w Davos
(PAP/EPA)
bEJyYErV

Ukraiński prezydent Poroszenko postanowił skrócić swój pobyt na rozpoczynającym się dzisiaj Światowym Forum Gospodarczym w szwajcarskim Davos z powodu nasilenia się walk na wschodzie Ukrainy i wrócić tego samego dnia do kraju - poinformował jego rzecznik.

Po zapoznaniu się z sytuacją w pobliżu lotniska w Doniecku i w pobliskich rejonach, prezydent _ postanowił skrócić swoja wizytę w Szwajcarii i powrócić na Ukrainę w środę _ - poinformował wczoraj wieczorem na Facebooku rzecznik Poroszenki Światosław Cegołko.

Wczoraj rząd ukraiński oskarżył Rosję o dokonanie bezpośrednich ataków na jej żołnierzy przez regularne oddziały wojsk rosyjskich na wschodzie Ukrainy. Było to pierwsze tego rodzaju oskarżenie od czasu podpisania porozumień w Mińsku 5 września 2014 r.

bEJyYErX

Oskarżenie to znacznie wzmogło napięcie przed mającym się odbyć dzisiaj w Berlinie spotkaniem szefów dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Ma być ono poświęcone możliwościom załagodzenia kryzysu we wschodniej Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy bój o donieckie lotnisko trwa Separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie w okolicach portu lotniczego w Doniecku. Armia odpowiada ogniem artylerii.
Poroszenko: Ataki w Donbasie jak w Paryżu Prezydent Ukrainy na łamach FAZ porównał atak na ukraiński autokar w Donbasie, w którym zginęło 13 osób, z zamachami terrorystycznymi we Francji.
Cyborgi atakują Rosjan. Szokujący film Członkowie organizacji Armia SOS nagrali film, pokazujący skalę zniszczeń na lotnisku, o które trwają zażarte walki.
bEJyYEsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)