Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Putin: Winny jest zachód

0
Podziel się:

Prezydent Rosji stwierdził, że zarzewiem ukraińskiego konfliktu okazała się umowa stowarzyszeniowa.

Wojna na Ukrainie. Putin: Winny jest zachód
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Podczas przemówienia na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego w Odessie prezydent Rosji stwierdził, że zarzewiem ukraińskiego konfliktu okazała się umowa stowarzyszeniowa. Zachód nie chciał słuchać Moskwy - mówił rosyjski przywódca.

- Mówiliśmy o wszystkich zagadnieniach związanych z umową stowarzyszeniową - powiedział. - _ Przedstawialiśmy wiarygodne dowody i argumenty dotyczące potencjalnych problemów. Nikt nas nie chciał słuchać, nikt nie chciał z nami rozmawiać. Powiedzieli, że to nie nasza sprawa. Ot i cała dyskusja. Zamiast trudnego, ale cywilizowanego dialogu, doprowadzili do zamachu stanu, pogrążyli kraj w chaosie i wojnie domowej z wieloma ofiarami. I po co to było? _

Prezydent Putin prognozuje, że międzynarodowych konfliktów będzie przybywać: Znacząco wzrosło ryzyko wielu poważnych konfliktów z bezpośrednim lub pośrednim udziałem wielkich mocarstw - ocenił.

- Czynnikami ryzyka stają nie tylko tradycyjne konflikty międzypaństwowe, lecz także wewnętrzna niestabilność niektórych państw, zwłaszcza położonych na pograniczu interesów geopolitycznych dużych mocarstw lub na granicy kulturowych, historycznych gospodarczych i cywilizacyjnych. Ukraina to jeden z przykładów tego typu konfliktów.

W swoim przemówieniu Putin zapewniał też, że Rosja nie ma imperialnych zapędów, a jedynie chce, by brano pod uwagę także jej interesy. Stany Zjednoczone oskarżył natomiast o tworzenie jednobiegunowego świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt ukraiński zagraża Polsce? Badanie 67 proc. badanych uważa, że tamtejszy konflikt zagraża bezpieczeństwu Polski - wynika z październikowego sondażu CBOS.
Merkel rozmawia z Putinem. Będzie przełom? Prezydent Rosji i kanclerz Niemiec wskazali na konieczność deeskalacji napięć na wschodzie Ukrainy.
Rosyjscy żołnierze są nadal na Ukrainie Mimo częściowego wycofania oddziałów, Rosja utrzymuje nadal skuteczne siły.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)