Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rodziny "zaginionych" rosyjskich żołnierzy telefonują do SBU

0
Podziel się:

- Przyjęliśmy zgłoszenia w sprawie odszukania 131 żołnierzy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, których los jest nieznany i którzy mogli stać się ofiarami rosyjskiego reżimu - cytuje Łubkiwskiego centrum prasowe SBU.

Wojna na Ukrainie. Rodziny "zaginionych" rosyjskich żołnierzy telefonują do SBU
(Armando G Alonso/Flickr)
bFenCDGZ

Od chwili uruchomienia gorącej linii telefonicznej dla obywateli Rosji do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zwrócili się krewni 131 rosyjskich żołnierzy, którzy mogli przepaść bez wieści na Ukrainie - powiedział wczoraj doradca szefa SBU Markijan Łubkiwski.

SBU uruchomiła tę linię półtora tygodnia temu._ - Przyjęliśmy zgłoszenia w sprawie odszukania 131 żołnierzy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, których los jest nieznany i którzy mogli stać się ofiarami rosyjskiego reżimu jako oddelegowani na wojnę z Ukrainą _ - cytuje Łubkiwskiego centrum prasowe SBU.

Doradca szefa SBU zwrócił się do stowarzyszenia matek, rodzin, które szukają swych bliskich, by dalej zwracały się od SBU. _ Jesteśmy gotowi okazać im wszechstronną pomoc w poszukiwaniach _ - powiedział Łubkiwski.

bFenCDHb

Rosja przez długi czas zaprzeczała, że jej żołnierze uczestniczą w konflikcie na Ukrainie. Rosyjskie organizacje broniące praw człowieka twierdzą, że do tej pory w walkach na południowym wschodzie Ukrainy zginęło co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl

bFenCDHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)