Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosja nie chce podziału Ukrainy

0
Podziel się:

- W naszym interesie jest zachowanie jej neutralności, przede wszystkim w sensie wojskowo-politycznym - oznajmił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Wojna na Ukrainie. Rosja nie chce podziału Ukrainy
(AP/Fotolink/East News)
bETOGCCZ

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w środę, że w interesie jego kraju nie leży rozrywanie Ukrainy na części, lecz zachowanie jej neutralnego statusu.

- W naszych interesach nie leży rozrywanie Ukrainy na części. W naszym interesie - zachowanie jej neutralności, przede wszystkim w sensie wojskowo-politycznym - oznajmił Ławrow w wywiadzie dla trzech największych stacji radiowych w Rosji - Echo Moskwy, Goworit Moskwa i Sputnik.

- Nie wolno pozwolić, by rozrywano ją na kawałki, a takie głosy rozlegają się w niektórych krajach Europy, które w wyniku II wojny światowej ustąpiły część swoich terytoriów obecnemu państwu ukraińskiemu - oznajmił Ławrow.

bETOGCDb

Zapytany, czy chodzi o Polskę, szef dyplomacji Rosji odpowiedział: "Nie tylko".

Szef dyplomacji Rosji podkreślił, że integralność Ukrainy jest niezbędna dla zachowania pokoju i bezpieczeństwa w Europie. Według niego rozłam na Ukrainie doprowadzi do tego, że NATO będzie próbować skierować ten kraj przeciwko Rosji.

- Chcemy, by na Ukrainie panował pokój i spokój. Aby tak było, należy zachować Ukrainę jako integralne państwo - powiedział, zaznaczając, że władze w Kijowie muszą jednak wypełnić swoje zobowiązania, w tym przeprowadzić reformę konstytucyjną.

Czytaj więcej w Money.pl
"Każdy w NATO zdecyduje czy zbroić Ukrainę" Waszyngton swą decyzję, czy dostarczać Kijowowi broń defensywną czy też nie, podejmie analizując rozwój sytuacji - powiedział doradca prezydenta Baracka Obamy Ben Rhodes.
Zachód nie wyklucza interwencji na Ukrainie Naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove mówi o możliwość wysyłania broni i sprzętu.
NATO apeluje do Rosji: Przetańcie wspierać... _ - Wzywamy Rosję do wykorzystania całego swojego wpływu do skłonienia separatystów, by przestrzegali zawieszenia broni - _Jens powiedział Stoltenberg na konferencji prasowej w Berlinie.
bETOGCDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)